Оголошення

Новини

Пальне на київських заправках у 2019 році відповідало встановленим вимогам


Аналіз результатів лабораторних досліджень проб нафтопродуктів відібраних фахівцями управління захисту споживачів Головного управління Держпродсподспоживслужби в місті Києві.
 
Упродовж 2019 року фахівцями Головного управління перевірено 21 автозаправну станцію щодо якості показників нафтопродуктів, а саме: автомобільного бензину, дизельного палива та скрапленого вуглеводневого газу.
 
За результатами проведених заходів контролю автозаправних станцій за увесь період перевірено 231 тис. літрів автомобільного бензину марок А-92- Эвро5, А-95- Эвро5, А-98- Эвро5, 222 тис. літрів палива дизельного марок ДП-Л-Эвро5-В0 ДП-З-Эвро5-В0, ДП-А-Эвро5-В0 та 87 тис. літрів газу вуглеводного скрапленого для двигунів внутрішнього згорання.
 
Перевірені зразки нафтопродуктів відповідають вимогам Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013р. № 927 та ДСТУ EN 589:2017 «Палива автомобільні. Газ нафтовий скраплений. Технічні вимоги та методи контролювання», що підтверджено висновками лабораторних випробувань проб нафтопродуктів.
 
«Кожен споживач нафтопродуктів має право на отримання інформації щодо якісних показників обраної ним продукції, що знаходяться у роздрібній реалізації автозаправної станції. Інформація щодо якісних показників зазначається в документах про якість, а саме паспорті якості, який надається продавцем на вимогу покупця для ознайомлення або розміщено в куточку покупця», - нагадує начальник відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Головного управління Держпродсподспоживслужби в місті Києві Віталій Вишняк.
 
Якщо бензин уже потрапив до баку автомобіля, визначити його якість побутовими методами неможливо. Це можливо лише в лабораторних умовах. Контроль якості пального що реалізується автозаправними станціями на території міста Києва здійснюється Управлінням захисту споживачів Головного управління Держпродсподспоживслужби в місті Києві.
 
Якісне пальне не повинно мати підвищеної кількості металовмісних присадок, свинцю, нафталіну, етилового спирту або ацетону. Крім того фахівці перевіряють відповідність палива заявленому октановому числу.
 
Довідково: не якісне пальне може стати причиною:
  • передчасного зносу двигуна,
  • порушення роботи паливної системи, бензонасоса, датчика детонації,
  • кисневого датчика (лямбда-зонда),
  • каталізатора,
  • свічок запалювання (як правило, - страждають в першу чергу),
  • порушується робота інжектора.
 

Автор: Редактор від 31.01.2020