Оголошення

Новини

Аналіз якості атмосферного повітря у Києві станом на 23 січня


Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві постійно аналізує якість атмосферного повітря на території міста на основі даних 16 стаціонарних постів спостереження Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.
23 січня 2020 року рівень забруднення повітря в приземному шарі атмосфери Києва залишався високим. На кількох постах зареєстровано перевищення середньодобових граничнодопустимих концентрацій шкідливих речовин.

Зокрема, на Бессарабській площі кількість пилу перевищує граничнодопустиму концентрацію у 1,3. На усіх постах зареєстровано перевищення вмісту у повітрі діоксиду сірки у 1,6-2,5 рази, також перевищення вмісту діоксиду азоту у 3-4,3 рази зафіксоване на всіх постах, крім посту за адресою: проспект Науки, 37.

Зазначені речовини властиві викидам, що утворюються при спалюванні вугілля, мазуту, дизпалива, газу у теплоенергетичних та опалювальних установках (сміттєспалювальні заводи, теплоелектростанції та котельні, опалювальне обладнання в житлових будинках) та у двигунах внутрішнього згорання автомобілів.

На автотранспорт приходиться близько 80% усіх викидів в атмосферне повітря міста.

У випадку погіршення ситуації буде негайно оповіщено населення та Київську міську державну адміністрацію.
Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні у Києві метеорологічні умови не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у атмосфері.
Автор: Редактор від 24.01.2020