Оголошення

Новини

Перевірка незвичних іграшок


В наш час модні тенденції розповсюджуються не тільки на одяг, взуття, зачіску, але й на дитячі іграшки.

Модні іграшки. Ніхто не знає, звідки вони прийшли. Ніхто не знає, коли вони зникнуть. Але вони вже всюди – ці прості на перший погляд іграшки, які ніби не становлять ніякої небезпеки. Та давайте прискіпливіше до них придивимось. Яскраві й кумедні, швидкісні та розвивальні, пластикові, гумові чи м’які – іграшки є невід’ємною частиною життя кожної дитини.

Бейблейд – це невелика збірна дзига, яка запускається за допомогою спеціального пускового механізму і призначена для битв з іншими Бейблейд на спеціально відведеному полі. Ціль – «вибити» з поля інших гравців.

Мода на спінер вже не зовсім нова, але, як і раніше, іграшка захоплює все нових і нових адептів. Зі спінером стають покірними і діти, і офісні працівники в діловому костюмі. Виробники іграшки запевняють, що він допомагає зняти стрес.

Монстри (англ. Monster High)
Чи чули ви, як дитина говорить своїй мамі, що вона хоче монстра? Конфлікт поколінь розпалюється навколо серії ляльок Monster High, що з’явилися на прилавках дитячих магазинів після виходу мультфільму «Школа монстрів». Діти просять батьків купити улюблених героїв, а мами жахаються незвичного виду іграшок, які кардинально відрізняються від милих лялечок з їхнього дитинства.

Фьорбі — це інтерактивна іграшка. Пухнасте тільце, гострі вушка, міцний дзьоб – чи то хом’як, чи то сова. Спектр можливостей пухнастої інтерактивної тваринки дуже різноманітний. Вона вміє співати, танцювати і вчиться розмовляти вашою мовою.

Головне, щоб ці модні іграшки не виявились джерелом токсичних металів, особливо, якщо їх виробництво не контролюється належним чином. З метою належного виконання законів України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції», «Про загальну безпечність нехарчової продукції» та відповідно до функцій Держпродспоживслужби та її територіальних органів протягом 2019 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві здійснюється робота, спрямована на вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам.

В ході перевірок характеристик продукції посадовими особами Головного управління було здійснено відбір 135 зразків іграшок для проведення їх експертизи (випробування) у випробувальних лабораторіях, акредитованих на право проведення таких робіт. Під час випробувань в 11 зразках виявлено наявність свинцю та в 1 зразку наявність кадмію. Це наступні іграшки:
 • іграшкова зброя, арт. JQ 6300/1/2, дата виготовлення жовтень 2018 р, виробник Китай;
 • іграшка меч "Некст Ніндзя" з м'якими патронами ТМ Simba, виробник Китай, дата виготовлення 08.2018;
 • іграшка електронна розвивальна "Веселе ягня", арт.231, виробник Китай, дата виготовлення 05.2017
 • іграшка РОГАТКА, арт.М2008, дата виготовлення 2013, виробник Китай, ТМBOW TABLET;
 • іграшка "ГРА", арт.25824, дата виготовлення 2018, виробник Китай, ТМ JIE-STAR, Fanny Bird
 • іграшка машинка 10121, виробник: Синерджи Трейдінг Компані Лімітед, Китай, імпортер: ТОВ "Метр Плюс", м.Одеса, Україна, дата виготовлення 2016
 • ведмедик Ніколя № 1, арт.00715-5, виробник ПП "Копиця", м. Ніжин, Чернігівська обл., Україна, дата виготовлення 22.08.18
 • іграшка музичний телефон, арт.2803-1/3803-1 виробн.Китай, д/в 12.2018, ТМ SHUN LONG
 • іграшка машинка на радіо керуванні, ТМ SY, арт.666-674A, ш/к 6967808084660, виробник Китай, дата виготовлення 2018;
 • автомобіль на радіокеруванні, ТМ Limo Toy, артикул М2352 U/R, виробник Китай;
 • іграшка Тварина, арт.MG013-14, TM FXD, виробник Китай, дата виготовлення 2018 р;
 • музична іграшка "Кермо", арт. No.LT 810, ТМ LingTongToys, виробник Ліндо Лімітед, КНР, дата виготовлення 07.2016
За нормами Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 139, максимально допустиме значення концентрації свинцю за масою в однорідних матеріалах становить не більше 1000 мг/кг, а кадмію – не більше 100 мг/кг. Тоді як за результатами експертизи вказаних зразків іграшок, масові частки свинцю та кадмію перевищували зазначені вимоги у 30-40 разів.

Дія токсичних металів на організм дитини має накопичувальний характер. Симптоми отруєння свинцем: сильна стомлюваність, знижена м'язова координація, напади, кома. Отруєння кадмієм може приймати хронічну форму. Її симптоми — ураження нирок, нервової системи, легенів, порушення функцій статевих органів, болі в кістках скелета. Кадмій відомий як метал з високою токсичністю, навіть, при низьких дозах.

У зв’язку з необхідністю термінового вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, з метою запобігання ризиків суспільним інтересам, Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві негайно приймаються рішення про вилучення такої продукції з обігу та направлення її розповсюджувачу для обов’язкового виконання.

Автор: від 17.12.2019