Оголошення

Новини

Мешканці міста Києва страждають від роботи вентиляційної системи та системи кондиціювання закладів торгівлі


Один з багатьох випадків, коли заклади торгівлі, що розміщені на першому поверсі житлового будинку створюють незадовільні умови проживання мешканців від роботи технологічного та технічного обладнання.

Так Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві розглянуті звернення мешканців житлового будинку за адресою: м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18, стосовно шуму від роботи вентиляційної системи та системи кондиціювання закладу торгівлі ТОВ «Альвар», який розташований на першому поверсі житлового будинку за вищевказаною адресою.

Спеціалістами Головного управління проведено позапланове інспектування ТОВ «Альвар» з проведенням лабораторних досліджень, під час якого виявлено порушення вимог пункту 3 частини першої статті 41 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови № 463 від 22.02.2019, а саме:
  • механічна вентиляція потужності сконструйована неналежним чином; фактичні еквівалентні рівні звуку в гостинній кімнаті квартири № 17 по вул. Мала Житомирська, 18 за результатами лабораторних досліджень при включеному компресорі ТОВ «Альвар» становлять 42-44дБА, що перевищує допустимі рівні 40дБА для денного часу на 2-4дБА;
  • при включеному кондиціонері ТОВ «Альвар» становлять 43-45дБА, що перевищує допустимі рівні 40дБА для денного часу на 3-5дБА;
  • при включеному компресорі та кондиціонері ТОВ «Альвар» становлять 44-46дБА, що перевищує допустимі рівні 40дБА для денного часу на 4-6дБА.
За результатами позапланового інспектування, адміністрації ТОВ «Альвар» за адресою: м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18, наданий припис про усунення порушень вимог законодавства № 1320 від 05.12.2019 та Головним державним інспектором винесено Рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів № 142 від 05.12.2019 (далі – Рішення) стосовно припинення діяльності виробництва, при якій використовується вентиляційне обладнання в термін на 10 робочих днів з дня вручення даного рішення, для усунення загроз для життя та/або здоров'я людини.

Довірена особа ТОВ «Альвар» отримала Припис та Рішення 06.12.2019 року для усунення встановлених порушень законодавства та виконання шумозахисних заходів, виконання яких залишається на контролі Головного управління.
Автор: від 06.12.2019