Оголошення

Новини

Після поминального обіду у столичному кафе отруїлося 14 людей


Головним управління Держпродспоживслужби в м. Києві було отримано інформацію, що за період з 27.10.2019 по 29.10.2019 в місті Києві зареєстровано 14 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію громадян, в тому числі 1 випадок захворювання дитини, після відвідування поминального обіду в закладі громадського харчування "Бюджет кафе", від Державної установи "Київський міський лабораторний центр МОЗ України".

Всі постраждалі перебували у вказаному закладі громадського харчування на поминальному обіді та вживали в їжу коливо, борщ, пампушки з часником, узвар, пиріжки з м’ясом та маком, овочеву, м’ясну та сирну нарізки, оселедець, яйця фаршировані грибами, закуску гостру з сиром, шампіньйони мариновані, салат з буряком та чорносливом, салат зі свіжої капусти.

Відповідно до повідомлення спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м.Києві спільно із фахівцями Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та Державної установи "Київський міський лабораторний центр МОЗ України" здійснено перевірку у кафе.

За результатами перевірки були виявлені порушення Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" та видано Припис про усунення порушення вимог законодавства.

Крім того, в ході здійснення перевірки було відібрано 4 проби харчових продуктів для проведення лабораторних досліджень.

За результатами проведених лабораторних досліджень один із чотирьох відібраних зразків харчових продуктів за мікробіологічними показниками не відповідає вимогам Державних санітарних правил і норм "Мікробіологічні нормативи та методи контролю продукції громадського харчування", затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 07.11.2001 №139, а саме: в зразку коливо виявлено патогенні мікроорганізми – сальмонели у 25 г, БГКП (коліформи) в 1,0 г, КМАФАнМ, КУО в 1,0 г.

На підставі отриманих результатів суб'єкту господарювання, який надавав послуги з організації харчування постраждалим, видано Рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Також Головним управлінням направлено лист на адресу Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції України у м. Києві щодо вжиття відповідних заходів реагування, передбачених статтею 325 Кримінального кодексу України.

Автор: від 08.11.2019