Оголошення

Новини

"Оцінка ризику в ринковому нагляді"


З 7 по 10 жовтня 2019 в м. Києві було організовано та проведено Семінар на тему "Оцінка ризику в ринковому нагляді".

Проводив семінар Національний інститут метрології Німеччини. На семінар були запрошені та взяли участь фахівці 8 країн, а саме: України, Бельгії, Німеччини, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Молдови.

Крім того, в семінарі взяли участь представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державне підприємство «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів.

В перший день семінару представниками ринкового нагляду Держпродспоживслужби в м.Києві було презентовано методологію визначення ризиків продукції, яка використовується в Україні відповідно до національного законодавства. В продовження семінару здійснювалась робота в групах з метою визначення оцінки ризиків споживчих товарів.

На другий день учасниками семінару було здійснено виїзд з метою обміну досвідом шляхом демонстрації проведення перевірки характеристик продукції на базі магазину «Розетка» ТОВ ОТК «Європлюс» за адресою: пр. Степана Бандери, 6.

Фахівцями ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві було продемонстровано специфіку проведення перевірок характеристик продукції іграшок, кухонної техніки, техніки для використання в побуті, комп’ютерної техніки, телефонних апаратів, передавачів, репітерів та інш. з відбором зразків на лабораторні випробування згідно з законодавством про ринковий нагляд на території України.

В ході перевірки фахівцями ринкового нагляду надавались роз’яснення та відповіді на питання, які виникали в учасників семінару з інших країн під час інспектування, а саме: питання вжиття заходів щодо запобігання та уникнення ризиків, які становить продукція, що надається на споживчий ринок, порядок застосування штрафних санкцій, хід здійснення відео фіксації перевірок.

В останній день семінару Йоганн Дітріх, представник Національного інституту метрології Німеччини, проінформував учасників семінару про здійснення нагляду за ринком у галузі промислової продукції в Німеччині. Були наведені приклади перевірки якості продукції за директивами різних країн Європейського Союзу, надані пояснення, зазначено відмінності в проведенні перевірок характеристик продукції в різних країнах. Крім того, Йоганном Дітріхом були представлені учасникам семінару подальші розробки законодавства про ринковий нагляд в країнах Європи.

Автор: від 17.10.2019