Оголошення

Новини

Електричні інструменти низької якості призводять до травматизму


Травматизм під час виконання електромонтажних робіт – явище поширене. Ні великий стаж роботи, ні висока кваліфікація фахівців не гарантують стовідсоткового уникнення травм, якщо ви придбали електроінструмент низької якості. Статистика свідчить, що в 65% нещасних випадків, що відбуваються під час монтажу, налагодження електрообладнання, страждають навіть висококваліфіковані фахівці, у випадку придбання електромонтажного обладнання низької якості.

На даний час ураження електричним струмом зі смертельним наслідком становить до 3% від загального числа нещасних випадків. Широке використання електричної енергії в усіх галузях промисловості й побуту обумовлює значну небезпеку ураження людини електричним струмом. Аналіз показує, що кількість електротравм в промисловості становить 0,5-1%, проте, дуже високий відсоток летального результату – 15-20%, при чому, до 80-85% електротравм зі смертельними наслідками відбувається в мережах з напругою до 1000 В.

Види можливих травм у випадку придбання електроінструментів низької якості:
  • електроопіки в результаті прямого або дугового контакту тіла з джерелом струму;
  • травми слизової оболонки очей від попадання пилу і дрібної стружки під час свердління;
  • проблеми з легенями при попаданні в них пилу від деяких композитних матеріалів (МДФ, склопластик й т.д.).
Відділом ринкового нагляду на лабораторні дослідження було відібрано паяльник 100 Wt, виробник невідомий, логотип VZA. В результаті проведених випробувань встановлено невідповідність зазначеного зразка продукції встановленим вимогам нормативних документів, а саме:
  • немає маркування умовної познаки роду струму або номінальної частоти; позначення потужності не відповідає міжнародній системі одиниць (СІ);
  • немає інструкції з експлуатації офіційною мовою;
  • перевищення температури підлоги випробувального кута становить 156◦К за норми - 65◦;
  • прилад не забезпечено підставкою;
  • кріплення шнура типу Z не дозволено для приладів з армованим шнуром з ПВХ ізоляцією, у яких температура доступних металевих частин перевищує 75◦К; *прилад обладнаний вилкою, яка не відповідає стандартному листу С5 ІЕС 60083:1975:
  • конструкція вилки не передбачає вказаний струм — вилка маркована на струм 10А, за вимоги - 2,5А
Пам'ятайте, уникнути перерахованого можна тільки завдяки правильному зробленому вибору під час купівлі будівельних та електромонтажних електроінструментів!

Автор: від 27.08.2019