Новини

Результати проб води на водних об'єктах м. Києва станом на 19 серпня


Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві повідомляє, що за результатами санітарно-мікробіологічних та санітарно-хімічних досліджень проб води в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Києва, де можливий відпочинок із купанням, проведених ДУ «Київський міський лабораторний центр МОЗ України», встановлено наступне.

Досліджені проби води відкритих водойм на 19.08.2019р. не відповідають вимогам Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року №172 та Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року №173, а саме:
  • перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) на пляжах «Венеція», «Веселка», «Дитячий», «Золотий», «Молодіжний», «Передмістна Слобідка», «Райдуга», «Тельбін», «Центральний», «Троєщина», «Чорторий», «Галерний», «Вербний» та «Пуща-Водиця»;
  • колі-індекс (кількість бактерій групи кишкової палички): пляжі «Райдуга», Тельбін», «Троєщина», «Вербний» та «Пуща-Водиця»;
  • кількість ентерококів: пляжі «Райдуга», Тельбін», «Троєщина», «Вербний» та «Пуща-Водиця».
Досліджені проби води з питних фонтанчиків, що функціонують на пляжах м. Києва на 19.08.2019р. не відповідають вимогам Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10), затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 12 травня 2010 року №400 по наступним показникам (таблиця додається):
  • загальне мікробне число: пляжі «Венеція», «Молодіжний» та «Передмістна Слобідка»;
  • наявність загальних колі форм: пляжі «Венеція», «Молодіжний» та «Передмістна Слобідка»;
  • загальне залізо: пляж «Центральний».
Про результати досліджень проінформовано Київська міська державна адміністрація та Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з охорони, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва «Плесо».
Автор: від 20.08.2019