Оголошення

Новини

Обережно ботулізм! Реєстрація випадку захворювання.


Від Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області надійшла інформація про реєстрацію випадку захворювання на ботулізм у громадянина, можливо пов'язаного із вживанням в їжу сушеної риби "Смужка тунця" ("Філе путасу шинковане"), придбаної в закладі торгівлі у Київській області.

За результатами проведеного позапланового заходу (інспектування) Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області встановлені порушення оператором ринку вимог Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".

Виявлено в реалізації зазначену продукцію та іншу рибну продукцію (кальмар стружка, тунець "Охотський посол", кальмар павутинка, кальмар в арахісовій олії, жовтий полосатик, янтарна з перцем, бичок сушений. окунь в перці), на якій не було розміщено маркування виробника.

Крім того постачальники даної рибної продукції не зареєстровані в Державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві здійснюються заходи щодо фактів реалізації харчового продукту "Філе путасу шинковане" в закладах торгівлі міста Києва.
Проте на даний момент встановлено, що харчовий продукт "Філе путасу шинковане" в реалізації мережі закладів торгівлі міста Києва відсутній.

Тому попереджаємо суб'єктів господарювання, які є операторами ринку харчових продуктів, про необхідність інформування територіального органу Держпродспоживслужби у випадках наявності в реалізації зазначеної рибної продукції та забезпечення не допуску її до реалізації.

Споживачам наполегливо рекомендуємо для запобігання виникненню ризиків захворювання уникати придбання вищезазначеної рибної продукції.
Інформація щодо випадку захворювання на ботулізм направлена на адресу Головного управління Національної поліції у м. Києві.

Автор: від 13.08.2019