Оголошення

Новини

Зарядка без проблем


Відділом ринкового нагляду проводиться постійна робота з визначення якісних показників продукції, яка представлена на споживчому ринку України. Для цього на лабораторні дослідження було відібрано зарядні пристрої різних торговельних марок.

З 3 перевірених зарядних пристроїв 2 не відповідають вимогам технічних регламентів. Багато з них зібрані з неякісних матеріалів, що робить їх пожежонебезпечними. Обшивка дротів цих пристроїв сприяє виникненню пожежі, ізоляція легко займається. Так, наприклад:
  • мережевий зарядний пристрій СЗУ Optima Micro USB 1000 m, виробник Китай, дати виготовлення 30.09.2017 не відповідає вимогам ДСТУ EN 60950-1:2015 в обсязі проведених випробувань, а саме: конденсатор, що застосований для шунтування посиленої ізоляції, повинен бути класу Y1; виміряні повітряні зазори й шляхи витоку посиленої ізоляції 2,6 мм (норма П3-4ММ ШВ-5мм), функціональної ізоляції 1,4 мм (норма П3-1,5мм ШВ-2,5мм); при проведенні випробування на електричну міцність посиленої ізоляції пробій наступив на 3 секунді при напрузі 2000 В (норма 3000В);
  • мережевий зарядний пристрій для USB виробник Мейзу Технолоджі Компані Лтд, Китай, імпортер ТОВ "Вайтсолюшн", дати виготовлення 06.01.19 не відповідає вимогам ДСТУ EN 60950-1:2015 в обсязі проведених випробувань, а саме: конденсатор CY 222 1 KV, що застосований для шунтування посиленої ізоляції повинен бути класу Y1; відсутня інструкція вимог з безпеки; виміряні повітряні зазори й шляхи витоку посиленої ізоляції 2,2 мм (норма П3-4мм шв-5мм), функціональної ізоляції 2,0 мм (норма ШВ-2,5мм); під час випробування на електричну міцність посиленої ізоляції пробій наступив на 10 секунді при напрузі 1200В (норма U1 = 3000B);
Відразу відзначимо, що більшість недорогих зарядних пристроїв класу noname (які доступні за ціною менше $ 10) повинны застосовуватися тільки для таких же недорогих приладів. Як правило, дешеві зарядки не мають захисту проти неправильної полярності, не можуть правильно визначити струм заряду, необхідний для акумуляторів, не обладнані функцією контролю. У кращому випадку батареї будуть просто погано заряджені, в гіршому — вони можуть бути взагалі пошкоджені. Більш того, якщо заряджати акумулятори неякісними зарядними пристроями, вони прослужать тільки 25-50 циклів замість стандартних 1000 (і то за умови, що вони не були пошкоджені).

Щоб убезпечити себе від нещасних випадків, радимо споживачам утриматися від купівлі зарядних пристроїв у сумнівних магазинах. Варто звернути увагу на брендовану продукцію, наприклад, оригінальні зарядні пристрої від Samsung, Apple та інших відомих виробників. Часто інтернет-магазини продають зарядні пристрої без упаковування, посилаючись на те, що вони тепер не використовуються.

Автор: від 07.08.2019