Оголошення

Новини

Корисні поради як правильно обрати шкільну форму та портфель


Для кожної родини критеріями вибору є якість та безпечність придбаного товару. Перш за все необхідно звертати увагу на маркування шкільної форми, яке має міститися на ярлику, прикріпленому до кожного швейного виробу. Інформація має містити дані про найменування та адресу виробника, представника виробника або імпортера на Україні (у разі якщо шкільна форма іноземного походження), дату виготовлення, гарантійний термін, сировинний склад продукції з якого виготовлено одяг та іншу інформацію передбачену законодавством.

Слід знати, що на виробі має бути й додатковий ярлик у вигляді стрічки нанесенням правил та умов ефективного і безпечного використання товару, символів по догляду за виробом. Звертайте увагу та якість пошиття, фурнітуру, шви. Маркування з необхідною інформацією, як того вимагає ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів» є гарантією того, що перед вами шкільна форма, відшита добросовісним виробником.

Не варто купувати шкільний одяг на якому відсутній маркувальний ярлик або як такий, що закріплено булавкою.

У шкільній формі має бути по сировинному складу мінімум синтетики та максимум натуральних волокон або виготовленої зі змішаних тканин, при цьому основним пріоритетом має бути зручність. Натуральні тканини забезпечують проникнення повітря зберігаючи тепловий комфорт. Мінімальний вміст натуральних волокон в одязі має становити 50%. Допускається незначний вміст синтетики для того, щоб тканина не м’ялася. У повністю синтетичному одязі із 100% поліестеру дитина буде пітніти, ризикує переохолодитися та застудитися. Для блуз та сорочок найкраще підійдуть натуральні бавовняні матеріали із вмістом віскози.

Зокрема, для штанів, піджаків та сарафанів – ідеально підходить напівшерстяний матеріал, тому що він теплий, легкий, не мнеться, та зручний у пранні. На жаль, визначити у місцях продажу шкільної форми її якість надзвичайно складно, однак, якщо візуально матеріал жорсткий — це може свідчити про наявність у сировинному складі високого вмісту штучних та синтетичних волокон, інформації про наявність яких може бути не вказано на маркувальному ярлику. Шкільна форма має бути підібрана за розміром дитини, не повинна обмежувати рухів. Головне, щоб дитині було затишно і не виникало відчуття дискомфорту, адже носити її майже кожен день.

Щодо придбання портфелів звертайте увагу на те, щоб вони не були досить жорсткими та досить м’якими, щоб не тиснули. Портфель має бути ортопедичний з каркасом, що забезпечить рівномірний розподіл вантажу на хребет дитини. Портфель зобов’язаний бути не тільки міцним, а й водовідштовхувальним. Не варто купляти портфель зі штучної шкіри або плівки, така річ не буде якісною та зручною.

Фурнітура має бути надійною, застібки мають легко відкриватися, а всередині має бути досить відділень для різних канцелярських потреб. Купуючи шкільну форму або портфель на ринку, обов’язково вимагайте розрахунковий документ (товарний або касовий чек) з зазначенням найменування суб’єкта господарювання, вартості та дати продажу.

У разі якщо продавець відмовляється видати чек, краще взагалі відмовитися від покупки в такому магазині, тому що без цього документа ви не зможете потім повернути товар у разі його неналежної якості. Разом з тим, слід знати, що шкільна форма, не підлягає обов’язковій сертифікації, у продавця має бути декларація відповідності — документ, який видається виробником або компанією-імпортером, яка підтверджує, що продукція безпечна та якісна. Абсолютно всі товари дитячого шкільного асортименту повинні підтверджуватися гігієнічними висновками, копії яких мають бути у продавця товару в місці реалізації.

Покупець має повне право вимагати у продавця гігієнічний висновок. Краще придбати шкільну форму за вищу вартість, але з необхідними документами, що підтверджують якість та безпеку, ніж у сумнівних місцях продажу невідомого походження. Економити на одязі дитини не слід.

Автор: від 24.07.2019