Оголошення

Новини

Оновлені результати проб води в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Києва


Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві повідомляє, що за результатами санітарно-мікробіологічних та санітарно-хімічних досліджень проб води в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Києва, де можливий відпочинок із купанням, проведених ДУ «Київський міський лабораторний центр МОЗ України», встановлено наступне.

Досліджені проби води відкритих водойм з 01.07.2019р. по 05.07.2019р. не відповідають вимогам Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року №172 та Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року №173, а саме:
  • перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) на пляжах «Венеція», «Веселка», «Вербний», «Галерний», «Дитячий», «Золотий», «Молодіжний», «Передмістна Слобідка», «Пуща-Водиця», «Райдуга», «Тельбін», «Троєщина», «Центральний» та «Чорторий»;
  • перевищення кількості E.coli – пляж «Тельбін»;
  • перевищення кількості ентерококів – пляжі «Пуща-Водиця» та «Тельбін»;
  • водневий показник – пляж «Вербний»;
  • біохімічна потреба в кисні (БПК5): пляж «Вербний».
Досліджені проби води з питних фонтанчиків, що функціонують на пляжах м. Києва з 01.07.2019р. по 05.07.2019р. не відповідають вимогам Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10), затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 12 травня 2010 року №400 по наступним показникам :
  • перевищення загального мікробного числа: пляжі «Молодіжний» та «Центральний»;
  • наявність загальних колі форм: пляжі «Веселка», «Золотий», «Молодіжний», «Тельбін», «Центральний»;
  • загальне залізо: пляж «Центральний».
Про результати досліджень проінформовано Київська міська державна адміністрація та Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва «Плесо».
Надано пропозиції про проведення заходів щодо дотримання санітарного законодавства.

Автор: від 17.07.2019