Оголошення

Новини

Як уберегти своїх дітей від неякісних іграшок


Іграшки є важливим елементом дитячого виховання та впливають на фізичний і розумовий розвиток дитини, відіграють важливу роль в естетичному вихованні.

Саме тому контроль за розробленням, виробництвом і реалізацією іграшок для дітей здійснюється фахівцями державного ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві.

Протягом 6 місяців 2019 року відділом ринкового нагляду було відібрано на лабораторні дослідження  69 зразків іграшок, серед 8 проведених випробувань 8 найменувань іграшок, не пройшли випробування, а саме:

М'яч-пригун
  • не відповідає за показником займистість матеріалу вимогам ДСТУ "Безпечність іграшок." : в іграшці наявні матеріали, що миттєво загоряються і швидко витрачаються (швидкість поширення полум'я понад 100 мм/с);
  • за показником інтенсивність запаху витяжок не відповідає вимогам ДСанПіН "Державні санітарні правила і норми безпеки іграшок та ігор для здоров'я дітей", іграшка виділяє сторонній невизначений запах, який може викликати у дитини задуху, алергію або інші розлади здоров’я дитини.
  • крім того, на іграшці відсутнє маркування, вона не має попередження щодо передбачуваного її використання, яке зумовлено функцією, розміром та характеристиками. Іграшка не має попередження, разом зі стислим означенням конкретної небезпеки; вікове призначення іграшки не вказане, найменування та адреса виробника чи зареєстрованої торговельної марки відсутні, інструкція та інформація щодо безпечності, складені згідно з вимогами закону про порядок застосування мов, відсутні; найменування та адреса імпортера чи зареєстрованої торговельної марки, відсутні, іграшка не має попередження, не має зображення знака відповідності технічним регламентам.
Іграшкова зброя, арт. JQ 6300/1/2, дата виготовлення жовтень 2018 р, виробник Китай не відповідає вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, а саме:
  • вміст свинцю є обмеженим для використання в електричному та електронному обладнанні дитячих іграшок, але під час випробування зазначеної іграшки рівень свинцю перевищив передбачений технічним регламентом. Крім того, найменування та адреса імпортера чи зареєстрованої торговельної марки на іграшці відсутні. За показником інтенсивність запаху витяжок не відповідає вимогам ДСанПіН 5.5.6.012-98"Державні санітарні правила і норми безпеки іграшок та ігор для здоров'я дітей".
Слід зазначити, що у виробництві іграшок необхідно використовувати лише сировину і матеріали, передбачені вимогами технічних регламентів.

Матеріали для декоративного та захисного покриття іграшок/ігор, за винятком ялинкових прикрас, мають бути стійкими до дії слини, поту та вологої обробки. Для виробництва іграшок/ігор не дозволяють використовувати полімерні плівки, скло, целулоїд, полістирол, кадмієві барвники.

Деталі, які використовують для з’єднання частин м’якої іграшки, не мають мати гострих країв та виступів.

Шановні споживачі! Зверніть увагу, що іграшки та ігри, призначені для складання, виконання різних ігрових функцій, повинні мати інструкції, схеми користування, надруковані на упакуванні, окремому листі або у вигляді брошури. Інструкції до ігор повинні бути зрозумілими для дітей тих вікових категорій, для яких вони призначені. В інструкції, схемі щодо користування іграшками/іграми або на споживчій упаковці мають бути зазначені правила та види обробки іграшок/ігор: миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація, в разі потреби.
Отже, вимагайте ці документи при купівлі іграшок для своїх дітей!

Автор: від 10.07.2019