Оголошення

Новини

Увага високий рівень забруднення повітря в м. Києві


Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві інформує, що згідно з наданою інформацією від Українського гідрометеорологічного центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій з 12 червня 2019 р. у Києві спостерігаються метеорологічні умови, що сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

За даними постів спостереження Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського протягом 12-13, 18-19 червня рівень забруднення діоксидом азоту досяг переважно 5-6 середньодобових ГДК (граничнодопустима концентрація) в районах: вул. Скляренка; Оболонського проспекту; Бессарабської та Деміївської площ.

Враховуючи викладене і керуючись статтями 19, 41 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" Головне управління запропонувало Київській міській державній адміністрації для зменшення накопичення шкідливих речовин в приземному шарі атмосфери та впливу на здоров'я населення виконання заходів:
  • по можливості обмежити рух автотранспорту на центральних вулицях міста, особливо вантажного;
  • забезпечити безперервний автотранспортний рух на центральних автомагістралях, запобігати накопиченню автотранспорту на перехрестях, утворення "пробок";
  • забезпечити щоденний полив автошляхів, прибудинкової території й зелених зон біля будинків у ранкові (до 8 годин ранку) і вечерні години (після 18 години);
  • не допускати неорганізованого спалювання відходів, будь-яких матеріалів, розведення багаття для приготування страв на відкритому повітрі на міських і приміських територіях;
  • людям, які схильні до зазначених вище захворювань та людям похилого віку і дітям обмежити по можливості перебування на відкритому повітрі у денні години. Під час підвищеної сонячної активності (12-15 годин) краще зовсім утриматися від прогулянок, знаходитися в цей час на пляжі взагалі не рекомендується.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" від 27 червня 2007 р. № 879 (п.35), обмеження або заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28 °C поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни й навантаженням на вісь 7 тонн.

Автор: від 20.06.2019