Оголошення

Новини

Всесвітній день без тютюну!


31 травня у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я  оголошено Всесвітнім днем боротьби з тютюнопалінням, який входить в систему всесвітніх і міжнародних днів ООН.
Поширення тютюнової епідемії є глобальною проблемою, яка має серйозні наслідки для здоров'я людей і яка вимагає якнайширшого міжнародного співробітництва та участі всіх країн в ефективних, належних і всебічних міжнародних діях.

З метою захисту нинішнього та прийдешніх поколінь від руйнівних наслідків для здоров'я людей, а також соціальних, екологічних і економічних наслідків споживання тютюну й впливу тютюнового диму 15 березня 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну, яка закликає учасників вживати заходів, спрямованих на подолання тютюнової залежності та зменшення вживання тютюну населенням.

Необхідно відзначити, що ціла низка антитютюнових заходів, що міститься в Конвенції ВООЗ та нормах Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» покликані підвищити свідомість громадян про шкідливість вживання тютюнових виробів і зменшити вживання тютюну.

Основні принципи та напрями державної політики щодо попередження куріння тютюнових виробів, зниження рівня їх вживання серед населення, обмеження доступу до них дітей, охорони здоров'я населення від шкоди, що завдається їхньому здоров'ю внаслідок розвитку захворювань, інвалідності, а також смертності, спричинених курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання, визначені Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

З метою уникнення шкідливого впливу тютюнових виробів на здоров’я людини законодавець заборонив:
  • куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у ліфтах і таксофонах;
  • у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
  • у приміщеннях та на території навчальних закладів;
  • на дитячих майданчиках; у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури й спорту;
  • у під’їздах житлових будинків;
  • у підземних переходах;
  • у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
  • у приміщеннях закладів ресторанного господарства; у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
  • у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
  • на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
Пам'ятайте, що вживання тютюнових виробів шкідливе для Вашого здоров’я! 
Автор: від 31.05.2019