Оголошення

Новини

Проведено інформаційний семінар на тему : «Державний ринковий нагляд за нехарчовою продукцією. Правові та організаційні засади стандартизації та метрології.


За участю фахівців відділу ринкового нагляду та відділу торгівлі управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві на базі ДП «Укрметртестстандарт» було проведено науково — інформаційний семінар на тему : «Державний ринковий нагляд за нехарчовою продукцією. Правові та організаційні засади стандартизації та метрології. Оцінка відповідності – як надійний інструмент підтвердження безпечності продукції».

Семінар було орієнтовано на відповідальних фахівців з контролю якості та оцінки відповідності, розробників продукції, фахівців зі стандартизації та якості, працівників випробувальних та вимірювальних лабораторій та інших зацікавлених осіб.

Доповідачами від Головного управління були заступник начальника управління – начальник відділу ринкового нагляду Тихомиров Д.Г. та начальник відділу контролю у сфері торгівлі Мазепа І. Ю., які ознайомили аудиторію з основами законодавства у сфері ринкового нагляду, базовими принципами забезпечення та підтвердження безпечності продукції, умовами введення продукції в обіг, загальними вимогами до безпечності продукції.

Також були висвітлені принципи ринкового нагляду, повноваження органів ринкового нагляду, види перевірок, права та обов’язки суб’єктів господарювання.

Увага присутніх була зосереджена на типових порушеннях (за даними органів ринкового нагляду) та питаннях, які виникають у суб’єктів господарювання під час перевірок, а саме:
  • відповідальність суб’єктів господарювання за введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам;
  • кількість технічних регламентів на відповідність яким проводяться перевірки;
  • правила маркування відповідної продукції;
  • основні принципи забезпечення та підтвердження безпечності продукції;
  • умови введення продукції в обіг;
  • як органами ринкового нагляду відстежуєся ланцюг постачання;
Основним питанням, яке піднімалось на семінарі суб’єктами господарювання, було

— Чому не вручається повідомлення про проведення перевірки органами ринкового нагляду?

Заступником начальника управління Тихомировим Д.Г. було роз’яснено учасникам семінару що, вимоги щодо застосування норм пункту 4 статті 5 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» в частині повідомлення СГ не пізніше як за 10 днів у законодавстві про державний ринковий нагляд відсутні. Законодавством передбачено, що для проведення перевірки достатньо пред’явити службове посвідчення та направлення на проведення перевірки. Пред’явлення інших документів, листів, погоджень, попереджень тощо законодавством про ринковий нагляд не передбачено.

Автор: від 30.05.2019