Оголошення

Новини

Спеціалісти прийняли участь у круглому столі на тему: «Сучасні методи знезараження води з використанням діоксиду хлору»


Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві взяли участь у круглому столі на тему: «Сучасні методи знезараження води з використанням діоксиду хлору».

Серед спікерів «круглого столу» були: заступник голови Київської міської адміністрації Петро Пантелеєв; президент Асоціації «Укрводоканалекологія», голова правління – генеральний директор Київводоканалу Дмитро Новицький; головний інженер Департаменту експлуатації водопровідного господарства Київводоканалу Володимир Костюк; доктора медичних наук В'ячеслав Прокопов та Наталія Петренко; директор КП «Чорноморськводоканал» Володимир Бондаренко, експерт міжнародної організації інженерів-корозіоністів Мауріціо Фієскі; директор ДП «НДКТІ МГ» Валерій Кравченко та інші експерти. До участі у круглому столі були запрошені керівники та фахівці підприємств водопровідно-каналізаційної галузі, представники наукових організацій, представники бізнесу.

Сьогодні діоксидом хлору обробляють питну воду на станціях Західної Європи, зокрема у Відні, Нюрнберзі, Палермо, а також містах Північної Америки, Канади і Японії, Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Цей реагент більш безпечний із точки зору експлуатації та має тривалішу знезаражувальну дію. Після успішних лабораторних і промислових досліджень Київводоканал також розпочав роботу щодо обладнання водопровідних станцій устаткуванням з виробництва і застосування діоксиду хлору. Орієнтовний строк переходу Дніпровської водопровідної станції на нову технологію – кінець літа 2019 року.

Технолог-консультант та експерт міжнародної організації інженерів-корозіоністів Мауріціо Фієскі розповів про світову практику використання діоксиду хлору: «В Італії діоксид хлору застосовується вже понад 30 років. У Європі на даний час 40-50% питної води обробляється цим реагентом. Найбільше розповсюдження технологія набула в Америці, де дуже жорсткі вимоги до якості води. У Китаї, Індії, Саудівській Аравії з 2013 року розпочався процес заміни очисних станцій, що використовують хлор, на більш сучасні, що застосовують діоксид хлору. У цього реагента багато переваг. Окрім безпечності та високої якості очищення води діоксид хлору ліквідує біоплівку, що утворюється всередині водопровідних труб, що також покращує якість води, яка надходить споживачам, та зменшує корозію».

Експерти окреслили незаперечні переваги діоксиду хлору: він не утворює токсичні сполуки, діє ефективніше, покращує органолептичні якості води. До того ж, дієвість та безпечність технології доведена успішною практикою використання реагенту у КП «Чорноморськводоканал». Отже, на даний час це найбільш оптимальна технологія очищення питної води з усіх можливих.
Автор: від 27.05.2019