Оголошення

Новини

Пріоритетним напрямком Головного управління є — обізнаність споживачів у сфері непродовольчої продукції


У наші дні людина настільки звикла до побутової техніки, що просто не уявляє свого життя без неї. Пилососи, завдяки яким прибирання більше не становить проблем, мікрохвильові печі, холодильники, праски, що не здатні пошкодити одяг і багато іншого не мрія, а реалії нашого життя.

Використання електричних приладів значно полегшує наше життя, оскільки вони стали брати на себе масу рутинної роботи, через яку людина втрачає дорогоцінний час. Електричні прилади тісно увійшли у наше життя, і тепер без їхньої допомоги справитись практично неможливо.

У зв’язку з чим електропобутова техніка повинна бути не тільки зручною, а ще й безпечною у використанні. Відділом ринкового нагляду на лабораторні дослідження було відібрано 178 зразків електропобутових товарів та освітлювальної техніки з метою встановлення відповідності вимогам технічних регламентів.

Так, при випробуванні наступної продукції маємо такі результати: 

Світильника V6619/2A 2Х Е27, макс 60Вт, арт.V6619/2А, ТМ VITA Luce, 31*31*11см, виробництва ООО КСК-Лампадари, Росія, з датою виготовлення 05.2014 року встановлено невідповідність вимогам ДСТУ, а саме:
 • маркування номінальної потужності ламп розміщено з тильного боку світильника (повинно бути розміщено таким чином, щоб воно було видимим під час заміни ламп);
 • маркування не тривке до стирання: після протирання маркувальних табличок протягом 15 секунд шматком тканини, змоченим розчином бензину, зміст маркування розпізнати неможливо;
 • світильник не має засобів для заземлення;
 • жили проводів з’єднано припоєм; не забезпечено захист від ураження електричним струмом: є доступ випробувальним щупом згідно з ІЕС 60529 до гвинтових затискачів патронів. Використовувати зазначену продукцію небезпечно.
Сушарка для овочів та фруктів, ТМ Polaris, мод. PFD 0605D - не відповідає вимогам ДСТУ EN 60335-2-9:2014, а саме:
 • інструкція не містить необхідної інформації у перекладі українською мовою; 
 • цей прилад не призначений для користування особами (враховуючи малолітніх дітей) зі зменшеними фізичними або розумовими психічними можливостями чи з браком досвіду та знань, за винятком випадків безпосередньої присутності уповноваженого наглядового персоналу, або коли особою, яка є відповідальною за їхню безпеку, надано необхідні інструкції щодо користування приладом;
 • малолітні діти повинні бути під наглядом уповноваженого персоналу з метою забезпечення того, щоб вони не вдавалися до гри з приладом;
 • висота літер інструкції недостатня.
 • Необхідні застороги інструкції наведені шрифтом з розміром великих літер 2,2 мм – за норми не менше 3 мм.
Чайник електричний ТМ Delfa, мод. DKB-8, об’єм 1,8 л Не відповідає вимогам ДСТУ EN 60335-2-15:2015, а саме:
 • на підставці чайника відсутнє маркування назви, товарного або розпізнавального знаку виробника чи відповідального постачальника та моделі чи посилання на тип; 
 • приладовий з’єднувач не витримує навантаження (встановлення-знімання чайника на/з підставки), що відбувається за умов нормальної експлуатації.
 • Чайник став непридатним для подальшого використання через пошкодження приладового з’єднувача підставки й чайника.
Дорожній фен ТМ Magio, мод.MG-164В не відповідає вимогам ДСТУ EN 60335-2-23:2015, а саме:
 • відсутнє маркування такою засторогою: «УВАГА! Не можна користуватися приладом поблизу води»;
 • межі діапазону напруг розділені позначкою змінного струму замість тире;
 • в інструкції з експлуатації відсутні вказівки (в перекладі на українську мову);
 • в інструкції з експлуатації відсутня вказівка: В електропроводці ванної кімнати необхідно передбачити додатковий захист за допомогою пристрою захисного відключення з номінальною силою струму спрацьовування не більше ніж 30Ма. Необхідно проконсультуватися з фахівцем із монтування електроустаткування; споживана потужність відхиляється від нормованої споживаної потужності на -19,5% при допустимих відхиленнях -10%; +5%.
Контроль за дотриманням законодавства про ринковий нагляд при реалізації суб’єктами господарювання непродовольчих товарів в м. Києві буде подовжено.

Автор: від 23.04.2019