Новини

Політична реклама – поза компетенцією Держпродспоживслужби


За останній період суттєво збільшилася кількість звернення народних депутатів, громадських організацій та окремих громадян, які надходять до Держпродспоживслужби щодо відповідності політичної реклами, що розповсюджується в період виборчої кампанії, вимогам законодавства.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із  Положенням про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 667, Держпродспоживслужба є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.

Таким чином, повноваження Держпродспоживслужби щодо контролю за дотриманням законодавства про рекламу стосуються виключно інформації, яка розповсюджується з метою формування або підтримки обізнаності споживачів реклами щодо суб’єктів господарювання або товарів, робіт чи послуг.
Автор: від 26.03.2019