Новини

Як вибрати дитячий одяг та взуття, щоб не нашкодити дитині?


Дуже важлива подія в родині – це очікування народження дитини. До настання цього щасливого дня батьки починають ретельно готуватися заздалегідь – вони купують всі необхідні речі, облаштовують дитячу кімнату.

Особливу відповідальність батьки відчувають, коли справа стосується вибору та купівлі дитячого одягу та взуття. Беззаперечним являється той факт, що дитяча шкіра дуже ніжна та чутлива і не можна на дитину одягнути першу-ліпшу річ, як на дорослого. Існує багато критеріїв. Яким повинен відповідати дитячий одяг та взуття, при цьому, чим молодша дитина, тим строгіше критерії, яких необхідно дотримуватись.

Необхідно зазначити деякі з таких критеріїв, а саме:
  • Одяг та взуття повинні бути гіпоалергенними, щоб не викликати у малюка ніяких алергічних реакцій;
  • Одяг для немовлят повинен бути виготовлений виключно з натуральних тканин, а для дитини від 3 до 7 років – з максимальним вмістом натуральних матеріалів;
  • Підходити за розміром, щоб не сковувати рухів дитини й навпаки, не заважати (якщо річ велика за розміром).
Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві проводиться постійна робота щодо перевірки якості товарів дитячого асортименту. У 2018 році було відібрано 83 лабораторних та 83 контрольних зразки дитячого взуття та одягу для проведення лабораторних досліджень. В результаті проведених досліджень було виявлено ряд порушень технічних регламентів, які розповсюджуються на цей одяг та взуття, серед яких наступні:
  • Дитяче взуття, черевик (чоботи), артикул R386135005, дата виготовлення: 06.2018, виробник: Китай, ТМ Сказка. Міцність ниткового кріплення деталей взуття менше ніж 90, (ліва н/п 83, права н/п 84), зазначено суперечливу інформацію про розмір взуття: на підошві 19, на клапані під застібку «блискавку» на одній пів парі 20, на другій 18, не зазначено повноту взуття, номер моделі, дату випуску (місяць, рік), не зазначено назву підприємства-виробника та його поштову адресу
  • Балетки YOU! З пухнастим бантом, виробник: Польща. Міцність кріплення деталей низу взуття менше, ніж передбачено нормою, відсутнє маркування про товарний знак підприємства-виготовлювача, модель, розмір, повноту, дату виготовлення, відсутнє пакування та маркування, на взутті відсутня інформація про складові взуття, підкладки, устілки та зовнішньої підошви, розмір виробу не позначено на жодній напівпарі ні шляхом тиснення, ані приклеюванням, ані гофруванням або прикріпленням ярлика.
 
  • Комплект для хлопчиків (шорти+сорочка+жилет) BEBUS 09, модель: 8322, виробник: Турція. В маркуванні не зазначено фірмове найменування, місцезнаходження (адреса) виробника, не позначено стандарт або технічний документ, обов’язковим вимогам якого відповідає виріб, не зазначено розміри, сировинний склад, дата виробництва, маркування надано російською та англійською мовами. Коефіцієнт повітропроникності менше ніж 60 (складає 30,4), одяг для дітей віком від 3 до 7 років виготовлено з вмістом натуральних волокон менше ніж 50% (28% cotton та 72% poliester), що заборонено технічним регламентом. Фактичні значення вмісту складників сировинного складу не відповідають зазначеному в маркуванні. Виріб складається з трьох виробів, які мають різний склад волокна. Загального ярлика, в якому зазначаються відомості про склад – не має.
 
  • Шкарпетки BIBABY, ТМ: BIBABY, виробник : Турція. В ході лабораторних досліджень встановлено виготовлення панчішно-шкарпеткових виробів з вкладанням синтетичних волокон понад 25% для дітей віком від 0 до 3 років, а саме (65,8% поліаміду та 34,2% поліестеру). Зазначений склад сировини не відповідає фактичному, виріб виготовлений з різних видів волокна, назви цих волокон із зазначенням відсоткового вмісту відсутні, маркування здійснено частково українською, частково англійською мовою. Не зазначено найменування, підпорядкованість та місцезнаходження (поштова адреса) підприємства – виробника, не зазначено артикул виробу, розмір зазначено з порушеннями, (розмір визначається довжиною стопи), а промарковано - 9,0- 6 м., що є незрозумілим для споживача.

Критерії вибору дитячого одягу та взуття кардинально відрізняються від правил вибору одягу та взуття для дорослих. Адже ніжка та тіло дитини тільки формуються, і дуже важливо правильно підібрати дійсно якісний товар, з цього приводу надаємо деякі поради: 

Порада 1: якщо Ви вибираєте взуття для маленької дитини, намагайтеся щоб було менше прикрашаючих елементів. Малюк може зачепитися ними за що-небудь. Не рекомендується звужена носова частина, яка може привести до дискомфорту і натирання, вона повинна бути ширше п’яточної частини. Дитина краще рухається, коли пальчики відчувають себе вільно. Застібка повинна бути регульованою, найкраще для цього підійдуть липучки. Дитяче взуття роблять із максимальною кількістю різноманітних елементів-застібок (з липучками й шнурками): за обсягом ніжка буде "заходити" добре, але водночас міцно фіксуватися. Обов'язково повинна бути й застібка збоку, щоб взуття легко вдягалося.

Порада 2. Взуття та одяг повинні бути естетичними та зручними, бажано з натурального матеріалу, через те, що воно найбільш добре підходить для дитячої шкіри (дихаючий і м’який). Задник взуття повинен бути жорстким, якісно прошитим, без штучного матеріалу всередині, не вище щиколотки. Щоб добре фіксувати п’яту й утримувати гомілковостопний суглоб і захищати від травм. Ще задник допомагає тримати рівновагу. Підошва потрібна м’яка, щоб легко гнулась в призначеному місці, та при цьому не перенапружувалися м’язи стопи. Для зими підійде підошва з хорошим протектором. Перекат в передній частині (носок трохи піднятий над землею) теж вітається — це підвищує стійкість. Невеликий каблучок 0,5-1 см. Всередині буде краще якщо устілка добре зафіксована.

Порада 3. Взуття повинно бути з натурального матеріалу, приємного на дотик. Синтетика може виявитися занадто грубою і без достатньої вентиляції. Різкого або неприємного запаху бути не повинно. Ще деякі виробники можуть використовувати різноманітні барвники для фарбування внутрішньої частини взуття, що може бути причиною алергічних реакцій. Стирчання ниток і нерівні краї обробки не припустимі.

Приємних та зручних покупок Вам та Вашій дитині, завжди будемо стояти на захисті Ваших прав.
Автор: від 01.03.2019