Оголошення

Новини

Як вибрати безпечну іграшку для своєї дитини


Діти – це найважливіше і найдорожче, що може бути у людини в житті, тому, обираючи іграшку, в першу чергу, піклуйтеся про здоров’я дитини. ДІТИ мають природне бажання бавитися. Гра розвиває м’язи, координацію рухів, сприяє соціалізації, окреслює бар’єри між реальним та вигаданим і допомагає дітям вчитися спілкуватися, чергуватися і ділитися одне з одним. Гра стимулює роботу уяви та дає дитині досвід у розв’язуванні проблем.

Проте бентежить сила-силенна іграшок сумнівної якості, що їх нині пропонує споживчий ринок. Вибираючи іграшку для своєї дитини, батьки повинні знати про вимоги, які передбачені нормативними документами, а саме:
  • Відповідно до «Технічного регламенту безпечності іграшок», затвердженого постановою кабінету міністрів України № 515 від 11 липня 2013 року, вироби призначені для використання у грі дітьми віком до 14 років, повинні бути задекларовані, відповідати технічним вимогам та українському законодавству.
На іграшці також повинен зазначатися вік дитини, якій призначена іграшка, з коротким поясненням небезпеки, має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це конструктор), а також спосіб обробки такої іграшки (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби).

Якщо ви, під час вибору іграшки для своєї дитини, не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Тому такий товар краще не купувати.
  • За результатами проведених лабораторних випробувань встановлено, що зразок продукції (Іграшка м’яка лисичка Міла, арт. PT. LSKOTMFANSY) не відповідає вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок за показниками випробування розтягуванням (загальне) та випробування іграшки (компонентів іграшки) в циліндрі для дрібних частин, а саме: після випробувань іграшка має частини, які незалежно від їхнього положення, повністю поміщаються в циліндр, тобто деталі іграшок можуть становити ризик удушення від перекриття повітряного потоку внаслідок порушення прохідності дихального шляху через ротову чи носову порожнину;
  • За результатами проведених лабораторних випробувань встановлено, що зразок продукції (Іграшка «Пупс», арт. 6111 Виробник Китай Дата виготовлення червень 2017) за показником випробування розтягуванням (шви та матеріали) не відповідає вимогам ДСТУ, а саме: після випробування, наявний отвір у шві в якому можна вільно розмістити палець дитини, що може привести до її травмування
Купуючи іграшки своїм дітям, батьки повинні остерігатися яскравого забарвлення, адже Ваша малеча буде тягнути іграшку до рота, фарба якої може виявитися токсичною і небезпечною для здоров’я.

Крім того, при виборі іграшки, слід звернути увагу на пластмасову іграшкову продукцію. Небезпечними можуть бути крихкі пластмаси та пластичні суміші невідомого походження, котрі діти цілком можуть спробувати на смак. М’яконабивні іграшки також можуть бути небезпечними. Штучне хутро – потужний алергенний подразник для дихальної системи; якщо іграшка неякісна, дитина вдихає найдрібніші часточки фарби.

Якщо у Вас виникають сумніви при купівлі іграшок, просимо сигналізувати нам, щоб ми мали змогу відібрати зазначену продукцію в торговельній мережі для проведення лабораторних випробувань.
Автор: від 14.02.2019