Оголошення

Новини

Всесвітній день боротьби з туберкульозом


24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом.

В цей день 133 роки тому в 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. Це стало першим кроком на шляху діагностики і лікування цього небезпечного захворювання.

Біла ромашка стала символом боротьби з цим захворюванням. Ідея проведення Дня білої ромашки народилася в скандинавських країнах. Вперше цей захід пройшов в Швеції в 1908 році.

Продаж білої квітки як емблеми боротьби з туберкульозом допомагала привернути увагу населення і зібрати кошти для протитуберкульозних організацій. З Швеції цей звичай перейшов в Норвегію, Данію, Німеччину та інші країни Європи.

В Україні, згідно з Указом Президента України від 22 березня 2002 року № 290 «Про Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз» також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно 24 березня.

Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і об’єднання зусиль по ліквідації цієї хвороби.

За критеріями ВООЗ Україну віднесено до країн з високим рівнем розповсюдження туберкульозу. Епідемію туберкульозу в Україні проголошено в 1995 році.

Боротьба з цим захворюванням — проблема не одного десятиліття. По-перше, туберкульоз — це інфекція, лікувати яку слід тривалий час, а по-друге — поширення туберкульозу є проблемою медичною лише приблизно на 10%, решта складової - соціальна. Складність полягає в тому, що існує пряма залежність рівня розповсюдження туберкульозу в країні від її соціально-економічного розвитку.

Оголошення 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом є визнанням необхідності боротися проти цієї недуги глобально. ВООЗ сподівається до 2050 року зупинити у більшості країн світу цю епідемію.Автор: admin від 06.04.2016