Оголошення

Новини

В Україні скасували печатки для бізнесу


Чиновнику, який буде вимагати документ з відбитком печатки, загрожує штраф від 850 до 1700 грн.

В Україні сьогодні набув чинності закон №1982-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями, передає 112.ua.

З сьогоднішнього дня відміняється обов'язкове використання печаток у бізнесі. Це повинно допомогти Україні піднятися в рейтингу Doing Business на два пункти.

Даний закон виключив з ряду актів згадки про обов'язкове використання печатки. З сьогоднішнього дня документи вважаються достовірними за умови підпису уповноваженої на це особи.

Крім того, вводиться штраф від 850 до 1700 грн за вимагання службовою особою документа з відбитком печатки або нотаріальним посвідченням (останнє - в разі, якщо цього не передбачено законодавством).

Автори законодавчої ініціативи додали в пояснювальній записці до законопроекту при подачі в Раду, що три роки тому був впроваджений перехід від обов'язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, що викликало багато плутанини. Не у всіх законодавчих актах замінили норму про обов'язковість використання печатки, а іноді прописували обов'язкове використання печатки, якщо вона є, а не в разі прийняття відповідного рішення підприємством.

Таким чином, підприємцям складно було зрозуміти, коли печатка потрібна, а коли - ні, і це не заважало чиновникам вимагати документи саме з відбитком печатки.Автор: pressa від 20.06.2017