Оголошення

Новини

Сьогодні, 9 червня, в Україні та інших країнах світу відзначають Міжнародний день акредитації.


Ця дата відзначається щорічно, 9 червня 2017 роки її відзначають в 10-й раз.

Ідея події належить Міжнародному Форуму з Акредитації (IAF) та Міжнародного співробітництва з акредитації лабораторій (ILAC). У жовтні 2007 року на засіданні в Сіднеї вони прийняли резолюцію, яка встановила дату щорічного святкування Міжнародного дня акредитації. Перші заходи пройшли в 2008 році.

Мета свята - проявити вдячність до діяльності фахівців, які проводять акредитацію. Він звертає увагу урядів, виробників на проблеми сфери.

Міжнародне свято справляють фахівці з акредитації, метрологи, службовці профільних державних установ. До урочистостей приєднуються люди, які розробляють стандарти і контролюють їх виконання, співробітники підприємств, які обслуговують лабораторну техніку.

В цей день проходить обмін досвідом на семінарах, конференціях, лекціях, форумах. Учасники обговорюють актуальні проблеми акредитації та сертифікації. Кращих співробітників нагороджують почесними грамотами, дипломами. На виставках демонструється робота нових винаходів.

ILAC створений в 1977 році з метою зміцнення міжнародного співробітництва та розвитку торгівлі.

2 листопада 2000 року 36 Органів з акредитації з 28 країн підписали у Вашингтоні Угода про взаємне визнання ILAC. Воно вступило в дію 31 січня 2001 року.Автор: pressa від 09.06.2017