Оголошення

Новини

Про реєстрацію випадків захворювання на ботулізм в м. Києві оновлена інформація


За інформацією Державної установи "Київський міський лабораторний центр МОЗ України" в м. Києві зареєстровано ще один  випадок захворювання на ботулізм у мешканця м. Києва, який вживав в їжу в'ялену рибу промислового виробництва,  придбану в торгівельній мережі міста.
Хворий 20.05.2017 р. придбав в’яленого карася (виробник – ФОП Меркулов А.В.)  в  гіпермаркеті "АШАН" ТОВ "АШАН УКРАЇНА  ГІПЕРМАРКЕТ", за адресою: м. Київ, проспект Генерала Ватутіна, 2.

28.05.2017 хворий вживав в їжу рибу в’ялену, 30.05.2017 відчув погіршення стану здоров’я, 31.05.2017 звернувся за медичною допомогою, було встановлено попередній діагноз – ботулізм та госпіталізовано до реанімаційного відділення Олександрівської клінічної лікарні м. Києва.

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві спільно з фахівцями Державної установи "Київський міський лабораторний центр МОЗ України" в м. Києві проводиться епідеміологічне розслідування даного випадку.

З метою недопущення до реалізації в торгівельній мережі, на агропродовольчих ринках міста та під час проведення ярмарок харчових продуктів (в’яленої риби) виробництва ФОП Меркулов А.В. листами проінформовано Київську міську державну адміністрацію, Головне управління Національної поліції у м. Києві, Управління патрульної поліції у місті Києві,  Головні управління Держпродспоживслужби у Київській та Кіровоградській областях, Регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби в  м. Києві та Київській області, Об’єднання ветеринарної медицини в м. Києві для вжиття відповідних заходів.

Уповноваженими лікарями ветеринарної медицини під підпис було вручено відповідні інформаційні листи керівникам суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території міста щодо тимчасової заборони та/або відкликання харчової продукції (риби в’яленої) виробництва ФОП Меркулов А.В. на час проведення розслідування.

За інформацією, отриманою від уповноважених лікарів ветмедицини,   продукція (густера в кількості 11 кг 730 г, судак соломка в'ялена в кількості 18 кг 196 г, судак в'ялений в кількості 10 кг 685 г) відкликана з реалізації в супермаркеті «АШАН» ТОВ «АШАН Україна ГІПЕРМАРКЕТ».

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області відкликано з реалізації 405, 01 кг рибної продукції виробництва ФОП Меркулов А.В.

Під час ярмаркового заходу, при проведенні роз’яснювальної роботи у Печерському районі міста, спеціалістами Головного управління було відкликано з реалізації рибу в’ялену іншого виробника без супровідних документів, які засвідчують безпечність продукції.

Споживачів було поінформовано на сайті Головного управління та через засоби масової інформації про імовірну загрозу здоров’ю при вживанні в’яленої риби (виступи на ТРК Україна, Київ, Надзвичайні новини ICTV, СТБ, 1+1, Голос UA та ін.).

Особливе занепокоєння Головного управління викликає масова несанкціонована торгівля з рук, продуктами харчування у т.ч. в’яленою рибою невідомого походження у невстановлених місцях (зупинки автотранспорту, підземні переходи, приринкові території, місця масового відпочинку, привокзальні площі, та ін.). Враховуючи це були направлені листи до Головного управління Національної поліції у м. Києві та Управління патрульної поліції у місті Києві для вжиття невідкладних та вичерпних заходів щодо недопущення торгівлі з рук продуктами харчування у невстановлених місцях.
За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби  в Кіровоградській області зазначена продукція може реалізовуватись в мережі ТОВ «АЛЬЯНС МАРКЕТ», ТОВ «АШАН Україна ГІПЕРМАРКЕТ», ТОВ «ГРУПА РІТЕЙЛУ УКРАЇНИ», ТОВ «ЛАБР», ПП «Дівіал», ТОВ «ДЖУНА», ТОВ «АМІАТА», ТОВ «ТВІЧ», ТОВ «НОРДОН», ТОВ «НАГВАЛЬ ФІШ», ТОВ «ЮНІВЕРСАЛ ФІШ КОМПАНІ» (Київська, Львівська, Івано-Франківська, Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька область) згідно декларацій виробника.

Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві наполегливо рекомендує громадянам утриматись від вживання в їжу в’яленої риби     виробництва ФОП Меркулов А.В. (Кіровоградська область, м. Світловодськ).

Актуальна інформація з даного питання буде висвітлюватись додатково.
Автор: pressa від 01.06.2017