Оголошення

Новини

Інформація по спалаху ГКІ в ДНЗ № 276


У Святошинському районі м. Києва за період з 21.05. по 27.05.2016 зареєстровано 14 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію (ГКІ) серед дітей, що відвідують Дошкільний навчальний заклад №276 по вул. Туполєва, 11г.


За результатами бактеріологічного обстеження у 9 дітей виділено Salmonella еnteritidis групи D та встановлено діагноз «Сальмонельоз».

Бактеріологічно обстежено 35 працівників дошкільного навчального закладу, 54 контактні дитини. За результатами бактеріологічного обстеження у 2 працівників та 6 контактних дітей виділено Salmonella еnteritidis групи D та встановлено діагноз: «Носійство S. enteritidis групи D».

При проведенні обстеження дошкільного навчального закладу № 276 Святошинського району м. Києва спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м.Києві виявлені порушення вимог санітарного законодавства.

За результатами санітарно-бактеріологічного контролю відібраних під час обстеження зразків харчових продуктів (яйця курячі, м’ясо птиці, масло солодковершкове), проб води питної та змивів з обладнання, інвентарю та рук працівників харчоблоку виявлено санітарно-показову мікрофлору в 2 з 5 досліджених зразків харчових продуктів (St. aureus, бактерії роду Proteus, E.coli, ентерококи, КМАФАнМ) та в 21,6% змивах з обладнання, інвентарю та рук працівників харчоблоку (Proteus vulgaris, бактерії групи кишкової палички (БГКП), St. hyicus, E.coli, St. epidermidis).

Виявлені порушення вимог санітарного законодавства, підтверджені результатами санітарно-мікробіологічного контролю, є показником санітарного неблагополуччя об’єкту та сприяли ускладненню епідемічної ситуації в закладі, виникненню та поширенню захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей.

Про результати обстеження дошкільного навчального закладу Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві було повідомлено Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Київську міську державну адміністрацію щодо спалахів гострої кишкової інфекції в м. Києві, посилення дотримання вимог санітарного законодавства в дошкільних, навчально-виховних закладах та літніх оздоровчих таборах, забезпечення своєчасності та якості проведення профілактичних медичних оглядів працівників певних категорій, професійна діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, харчових отруєнь.Автор: від 13.06.2016   |  Оцінка