Оголошення

Новини

В сесійній залі Київської міської ради відбулося засідання круглого столу


24 травня 2017 року в сесійній залі Київської міської ради відбулося засідання круглого столу на тему: «Про розробку Київської міської програми охорони здоров’я та медичного забезпечення працюючого населення» .

До участі долучились депутати Київської міської ради, представники Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, Головного управління Держпраці в Київській області, представники УСПП, ООРУ, Ліги страхових організацій України, Національної академії медичних наук України, роботодавці, промисловці, підприємці, профспілка та інші.

З вступним словом звернувся депутат Київської міської ради, Голова постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту Гелевей О.І.

Байраченко Д.О., заступник начальника відділу санітарної охорони території Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби, розповів про запобігання розповсюдження інфекційних та небезпечних захворювань, динамічне спостереження за станом здоров’я працюючого населення, організації та проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів.

«Фактично закладами охорони здоров’я медичні огляди підтверджені у 125 працівників з 473 представлених, що складає 26,4%. Тобто у 348 працівників вищевказаних закладів підроблені (фальсифіковані) дані про проходження періодичних профілактичних медичних оглядів, що складає 73,6%. Щорічно медичним оглядам по м. Києву підлягають більше 600 тисяч осіб».

«Фінансування охорони здоров’я є ключовим компонентом в загальній структурі функціонування системи охорони здоров’я. Наявність в державі ефективної моделі фінансування системи охорони здоров’я означає: ефективне управління нею, поліпшення здоров’я населення, планування та прогнозування всієї системи охорони здоров’я населення, наявність мотиваційних стимулів для підвищення якості надання медичної допомоги, прозорість, надання фінансових гарантій захисту громадян в разі захворювання», - розповіла Татяна Бутківська, представник Ліги страхових організацій України.

Загалом учасники круглого столу:
  • Зазначили, що стан справ в системі охорони здоров’я щодо доступності і якості медичної допомоги та пропозиції й намагання КМУ і МОЗ щодо її реформування є критично незадовільними.
  • Акцентували увагу на відсутності дієвих механізмів між секторного та міжгалузевого партнерства при підготовці, постановці та вирішенні проблем охорони здоров’я та медичного забезпечення працюючого населення міста Києва, а також на необхідності термінового реагування на пропозиції КМУ і МОЗ щодо реформування системи охорони здоров’я.
  • Запропонували розробити Київську міську програму охорони здоров’я та медичного забезпечення працюючого населення шляхом створення Платформи сприяння формуванню Національної стратегії охорони здоров’я.
  • Домовились про те, щоб продовжити подальше обговорення і співпрацю з актуальних питань і пропозицій по розробці Київської міської програми охорони здоров’я та медичного забезпечення працюючого населення не рідше, як один раз на місяць, в форматі Платформи сприяння формуванню Національної стратегії охорони здоров’я.


Автор: pressa від 24.05.2017