Оголошення

Новини

Кабмін знизив тиск на бізнес контролюючих органів


В уряді відбувся черговий "дерегуляційні день"

Кабінет міністрів схвалив ряд законодавчих змін, спрямованих на зниження тиску на бізнес з боку контролюючих органів. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Так, уряд схвалив пакет з 9 проектів законодавчих змін, які дозволить скоротити кількість контактів органів контролю та бізнесу і істотно зменшити корупційні ризики. Зокрема, уряд схвалив введення публічної інтегрованої бази перевірок, а саме Порядок функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю). Це зробить діяльність контролюючих органів більш прозорою, прогнозованою і підзвітною.

Відтепер органи державного нагляду (контролю) зобов'язані будуть не пізніше 15 жовтня, внести відомості про заплановані заходи державного нагляду (контролю), а 17 жовтня система автоматично оприлюднить проект плану комплексних заходів державного нагляду (контролю).

Також Кабмін схвалив методику, за допомогою якої органи контролю зможуть визначати допустиму частоту перевірок бізнесу, а також порядок проведення планових перевірок.

"Ми очікуємо, що ці рішення дозволять скоротити кількість контактних органів контролю та бізнесу на 15-30%, а нова методика дозволить перейти до системи перевірок бізнесу, заснованої на менеджменті ризиків", - пояснив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефедов.

Крім того, уряд надав право Мінекономрозвитку та Державній регуляторній службі проводити моніторинг за дотриманням контролюючими органами основних норм Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Уряд також вдосконалив процедуру подачі документів в електронній формі до органу ліцензування.

Також був відкритий публічний доступ до містобудівної документації, яка буде розміщуватися на новому ресурсі сайту Мінекономрозвитку. В результаті прийнятих змін Кабінет міністрів затвердив Стратегію розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року.Автор: pressa від 24.05.2017