Оголошення

Новини

Презентовано алгоритм розгляду звернень громадян до органів влади у випадках підвищення цін на соціально важливих продовольчих ринках


В Антимонопольному комітеті України у рамках Меморандуму про співпрацю між АМКУ, Міністерством аграрної політики та продовольства і Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 17 травня цього року відбулося відкрите засідання робочої групи з моніторингу продовольчих ринків України.

Участь у робочій групі від Дерпродспоживслужби взяли Начальник управління  контролю за регульованими цінами Ларива Єфімова та заступник начальника цього ж управління Оксана Варюхіна.

На засіданні розглядалися, зокрема, питання насиченості продовольчих ринків основними соціально значущими продовольчими товарами та цінової ситуації щодо цих товарів, проведення досліджень органів Антимонопольного комітету України на окремих продовольчих ринках.

Також було презентовано алгоритм розгляду звернень громадян до органів влади у випадках підвищення цін на соціально важливих продовольчих ринках України, компетенції органів влади та процедури розгляду.

В залежності від стану насичення ринку продовольчими товарами, монополізації ринку та рівня індексу споживчих цін споживачі з питань зростання цін на продукти харчування можуть безпосередньо звертатися до Мінагрополітики та Антимономольного комітету.

Нагадуємо споживачам, що Урядом запроваджено з 1 жовтня 2016 року пілотний проект щодо ціноутворення на товари і послуги у сфері виробництва та реалізації продовольчих товарів.

На час дії пілотного проекту призупинено державне регулювання цін на соціально значущі продовольчі товари, зокрема застосування торговельних надбавок не вище 15 відсотків до оптової ціни виробника (митної вартості) на 15 груп товарів та дитяче харчування; граничних рівнів рентабельності виробництва борошна та хліба соціальних сортів; граничних рівнів рентабельності пакування (фасування) продовольчих товарів до 10 відсотків; декларування зміни оптово-відпускних цін на 13 груп товарів; державне регулювання цін на послуги на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.

Єфімова Л.П. зазначила, що на час дії пілотного проекту Держпродспоживслужба немає повноважень щодо здійснення контролю за ціноутворенням на ринку продовольства, оскільки заходи державного нагляду (контролю) проводяться лише за дотриманням державних регульованих цін.Автор: pressa від 22.05.2017