Оголошення

Новини

З 8 травня 2017 р. техніку, ноутбуки та смартфони повинні продавати через касовий апарат


Підприємці з сьогоднішнього дня повинні продавати холодильники, кондиціонери, пральні машини, пилососи, принтери, ноутбуки, телефони, і навіть колонки, електронні книги, а також зовнішні жорсткі диски повинні продавати з фіскальним чеком

Починаючи з 8 травня підприємці, в тому числі і платники єдиного податку, повинні продавати побутові товари тільки через касовий апарат.

Відповідний перелік груп товарів, які підлягають гарантійному ремонту і які надалі повинні продаватися виключно за допомогою реєстратора розрахункових операцій (РРО), визначений постановою Кабміну від 16 березня 2017 №231.

У перелік потрапили понад 300 товарів: холодильники, плити, насоси, котли, кондиціонери, пральні машини, пилососи, бойлери, принтери, сканери, ноутбуки, телефони, колонки і навіть електронні книги з зовнішніми жорсткими дисками. Раніше Кабмін прибрав з переліку дрібну побутову техніку, зокрема мишки, флешки, чайники, фени і т.д.

В кінці минулого року Верховна Рада прийняла закон, який зобов'язує застосовувати РРО всіх торговців складною технікою, включаючи платників єдиного податку незалежно від обсягів їх річного доходу.

Ця ініціатива викликала невдоволення підприємців, які торгують технікою на ринках і в інтернет-магазинах. Вони побоюються складнощів в адмініструванні РРО та вказують на високу вартість касової техніки.

Законодавство про застосування касових апаратів передбачає жорсткі санкції, пояснює податковий консультант "Київського центру підтримки і розвитку бізнесу" Олександра Томашевська. Зокрема, штрафи за невикористання касового апарату, за невидачу фіскального чека, неправильне його оформлення, недотримання ліміту каси, використання апарату з пошкодженою пломбою, ненадання в податкову пов'язаної з РРО звітності і так далі. І ось про це, каже Томашевська, невеликий бізнес банально може бути не в курсі.

Прихильники даної норми наполягають, що вона допоможе детонізувати сектор, де за даними GfK, рівень тіні доходить до 25%.Автор: pressa від 10.05.2017