Оголошення

Новини

В Головному управлінні відбулася нарада з питань туберкульозу


26 квітня 2017 року Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві провело семінар-лекцію із залученням спеціалістів-епізоотологів Об’єднання ветеринарної медицини з питань проблематики туберкульозу в Україні, причини та шляхи їх подолання .

Поширення туберкульозу призводить до скорочення тривалості життя, зростання рівня смертності, тимчасової та стійкої втрати працездатності, збільшення необхідного обсягу медичних послуг, соціальної нерівності та дискримінації.

З кінця ХХ століття істотно зросла захворюваність на туберкульоз в європейських країнах, де раніше було досягнуто значних успіхів у боротьбі з цією хворобою. Високий рівень захворюваності на туберкульоз у деяких країнах Європи на сучасному етапі пов’язують із соціально-економічною кризою, недоліками системи охорони здоров’я, збільшенням питомої ваги полірезистентних штамів МБТ, низькою ефективністю заходів боротьби з туберкульозом серед уразливих груп населення, розвитком епідемії ВІЛ-інфекції.

Залишається напружена епідеміологічна ситуація щодо мультирезистентного туберкульозу. ВООЗ внесла Україну до списку з 30 країн світу з найвищим тягарем МР ТБ, з оціночною  кількістю  випадків - 22 000 випадків МР ТБ в 2015 році. За даними епіднагляду виявлено в 2015 році лише 8440 випадків МР ТБ, що свідчить про значне його недовиявлення та потребує прийняття невідкладних заходів. За результатами загальнонаціонального епідеміологічного дослідження щодо хіміорезистентного туберкульозу з дотриманням міжнародних стандартів, що проводилось в 2013 – 2014 роках,  поширеність мультирезистентності в Україні серед нових та раніше пролікованих випадків ТБ склала 24,1% і 58,1% відповідно.

«В місті Києві ситуація з туберкульозом тварин більш оптимістичніша, ніж серед людей. Останній випадок туберкульозу реєструвався офіційно, де накладались карантинні заходи в 1992 році в зоопарку Києва. В усі часи з різною періодичністю та в різній кількості виявлявся так званий «привозний туберкульоз» доповідав заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Овчаренко О.М.


Кандидат ветеринарних наук, завідуючий лабораторії вивчення туберкульозу Харківського ННЦ ІЕКВМ Білушко В.В., розповів про: небезпеки захворювання на туберкульоз від сільськогосподарських тварин; заходи попередження хвороби; проведення дезінфекції при туберкульозі та інше.

  Основними заходами попередження від захворювання на туберкульоз є:

1. Регулярне та систематичне дослідження тварин;
2. Профілактичне дослідження людей, які контактують та обслуговують тварин;
3. Дотримання особистої гігієни.
4. В боротьбі зі збудником у довкіллі необхідно застосовувати дезінфекційні засоби, які мають бактерицидну дію на мікобактерії.
Автор: pressa від 26.04.2017