Оголошення

Новини

День пам’яті Чорнобиля!


26 квітня 1986 року сталася техногенна катастрофа, звістка про яку облетіла майже весь світ. Радіаційна аварія призвела до тяжких наслідків, в результаті яких постраждала велика кількість людей. Непридатними для проживання людей та  тварин стали величезні площі територій. Трагедія не оминула й територію міста Києва.

У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. І у 2003 році була схвалена резолюція, що закликала країни-учасниці відзначати 26 квітня, як день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

З часу катастрофи минуло багато років, однак відлуння наслідків відчувається і сьогодні і буде відчуватися ще декілька поколінь.

На сьогодні по місту Києву, за даними Центральної геофізичної обсерваторії,  радіоактивне забруднення навколишнього середовища (ПЕД,  мкР/год) становить:
  • Багринова гора  -  11 мкР/год
  • Жуляни  - 14 мкР/год
  • Гідропарк - 10 мкР/год. 
Моніторинг радіаційного фону по місту Києву постійно проводиться відповідними лабораторіями.
 
Вміст радіонуклідів 137Cs і 90Sr у продуктах харчування здійснюється постійно на агропродовольчих ринках Державною лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи.
Автор: pressa від 26.04.2017