Оголошення

Новини

На Сумщині зареєстровано захворювання на африканську чуму свиней


23 травня 2016 року у двох особистих підсобних господарствах с. Могриця (Сумський район, Сумська область) зареєстровано захворювання 3 голів свиней.

Як повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Сумській області, при дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 24 травня 2016 року встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС).

Із метою координації дій щодо локалізації та ліквідації спалаху АЧС Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Сумській райдержадміністрації затвердить план з ліквідації АЧС та визначить межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Крім вказаного випадку, з початку 2016 року в Україні зареєстровано 9 випадків АЧС, у тому числі в Полтавській (3 випадки), Одеській (3), Житомирській (1), Кіровоградській (1) та Хмельницькій (1) областях.

Станом на 24.05.2016 залишилося 2 неблагополучних пункти по АЧС в Хмельницькій та Київській (випадок у 2015 році) областях.
У 2015 році на території Сумської області зареєстровано 6 випадків АЧС.Автор: admin від 24.05.2016   |  Оцінка