Оголошення

Новини

Вірусолог склала прогноз про штами грипу на наступний сезон


Прогнози Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з приводу того, які штами грипу будуть циркулювати в наступному сезоні, поки попередні, але швидше за все, буде переважати штам B / Brisbane.

Про це в коментарі ГолосUA повідомила вірусолог Алла Мироненко.
«Прогнози ВООЗ з приводу того, які штами грипу будуть циркулювати в наступному сезоні, поки попередні. Безумовно сказати поки складно, так як ще не закінчився поточний сезон, незважаючи на те, що ВООЗ заявила, що в наступному році буде домінувати три штами. Не думаю, що їх прогноз виправдається. Адже, як правило, домінує один штам », - сказав А. Мироненко.
За її словами, щоб точно дізнатися, який штам буде домінувати в Україні в наступному сезоні, потрібно дочекатися закінчення поточного.
«Поки за попереднім прогнозом складно сказати як з трьох штамів грипу серед яких А/Michigan/45/2015 подібний A (H1N1) pdm09, А/Hong Kong/4801/2014 (H3N2) і B / Brisbane / 60/2008 буде домінувати. У поточному році переважав H1N1, але не думаю, що в наступному сезоні він знову буде домінувати. Це ж стосується і штаму Hong Kong. Скоріше за все, буде переважати штам B / Brisbane », - уточнила А. Мироненко.

Вірусолог зазначила, що в 2017 році домінував штам грипу В / Hong Kong.

Вакцинуватися вірусолог рекомендує, починаючи з вересня, але зазначає: можна робити щеплення протягом усього сезону.
Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала прогноз циркуляції штамів грипу в північній півкулі в наступному сезоні і рекомендувала включити їх до складу вакцин. Про це повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я, посилаючись на лист ВООЗ.

"Тривалентні вакцини для використання в сезоні грипу 2017-2018 років повинні містити компоненти, що захищають від штамів: А/Michigan/45/2015 (гілка 6В.1), подібний A (H1N1) pdm09; А/Hong Kong/4801/2014 ( H3N2); B/Brisbane/60/2008. для чотирьохвалентної вакцини рекомендують включати додатково компонент для захисту від грипу B/Phuket/3073/2013", - йдеться в повідомленні.
Автор: pressa від 10.04.2017