Оголошення

Новини

Рада прийняла за основу закон про кримінальну відповідальність за знущання над тваринами


Законопроект пропонує карати за жорстокість до тварин
позбавленням волі строком до 8 років.


Верховна Рада має намір ввести кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. За законопроект №5119-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосується введення гуманного ставлення до тварин» в першому читанні на засіданні у вівторок проголосувало 243 народних депутати.


Законопроект пропонує ввести зміни в закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», в кодекс України про адміністративні правопорушення та до Кримінального кодексу України.

Зокрема, законопроект пропонує внести зміни в ст. 299 «Жорстоке поводження з тваринами» Кримінального кодексу, відповідно до якого знущання над тваринами карається арештом на трок до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років. Ті ж самі дії, здійснені в присутності малолітніх, караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на такий же термін.

Так само пропонується внести до Кримінального кодексу України норму, згідно з якою дії, пов’язані з жорстоким ставленням до тварин, вчинені з особливою жорстокістю або призвели до загибелі, або в результаті яких тварини стали каліками, вчинені групою осіб, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.
Автор: pressa від 04.04.2017