Оголошення

Новини

Київська міська рада з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики впроваджує проект програми співпраці


      Актуальність даного питання обумовлена змінами до законодавства щодо здійснення державного нагляду (контролю), зокрема, в сферах, що належать до повноважень Держпродспоживслужби (безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, захисту прав споживачів, санітарного законодавства тощо).

      З 1 січня 2017 року набули чинності зміни до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", внесені Законом України від 03.11.2016 № 1726-VIII щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю).

      Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві, відповідно до вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", у межах своєї компетенції, надають консультаційну підтримку суб’єктам господарювання, зокрема, роз’яснення щодо процедури здійснення державного нагляду (контролю), прав і відповідальності суб’єктів господарювання тощо. 

      Необхідність проведення навчально-роз’яснювальних заходів для підприємців, відповідно до вимог законодавства, обговорювалася 1 лютого 2017 року на засіданні Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).

      З цією метою, на виконання рішення Координаційної ради, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві беруть участь у нарадах районних в місті Києві державних адміністрацій для юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців. На сьогодні, вже проведені наради на базі дев'яти районних в м. Києві державних адміністрацій, в яких взяли участь більше 500 підприємців. 
      Проведення таких навчально-роз’яснювальних заходів необхідно продовжити до кінця 2017 року, у рамках проекту програми співпраці - "влада-споживач-підприємець".

      Враховуючи актуальність викладеного питання, з метою розвитку співробітництва між Київською міською радою, виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та організаціями, відповідальними за практичне виконання споживчого законодавства, інформування, освіту та розв’язання конфліктів, пов’язаних зі скаргами споживачів, в м. Києві прийнято рішення на комісію Київською міською радою з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики під головуванням Бродського О.Я., щодо впровадження проекту програми співпраці "споживач-підприємець- влада".
      Це дозволить підвищити довіру підприємців та споживачів до держави, у тому числі й до місцевих органів державної влади, буде сприяти розбудові бізнесу в правовому полі.
Автор: Редактор від 30.03.2017