Оголошення

Новини

З 15 березня столичні інспектори Держпродспоживслужби проводитимуть відеофіксацію перевірок


З 15 березня 2017 року у Києві стартує пілотний проект, який передбачає відеофіксацію заходів державного контролю та нагляду (перевірок) у сферах повноважень Держпродспоживслужби. Такі кроки здійснюються в рамках реалізації державної антикорупційної політики в Україні. Про це повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в м.Києві Олег Рубан 14 березня 2017 року на прес-конференції, присвяченій цьому питанню. У прес-конференції також взяли участь депутат Київради Олександр Бродський, заступник Голови правління ВГО «Союз споживачів України» Олег Цільвік та радник заступника голови КМДА Юлія Грамотна.
За словами Олега Рубана, проект реалізується в рамках масштабної програми, яка передбачає налагодження тісної співпраці «підприємець – споживач – влада».

«Реалізація даного проекту розпочинається з 15 березня. Це досить символічно, оскільки саме в цей день весь світ відзначає День захисту прав споживачів. Відеофіксація дозволить забезпечити чітке документування перевірок, які проводяться інспекторами Держпродспоживслужби. У свою чергу це дозволить зняти спекуляції, які часто виникають навколо роботи інспекторів, та отримати об’єктивні докази щодо дотримання чинного законодавства. Але головне, що ми робимо крок вперед у налагодженні постійного діалогу між усіма учасниками процесу: бізнесом, споживачем та владою», - наголосив Олег Рубан.

Він пояснив, що відтепер у столиці інспектори Держпродспоживслужби виходитимуть на перевірки зі спеціальними камерами – аналогічними, наприклад, користуються представники Національної поліції України. Прилад кріпитиметься на грудях представника Служби, і з його допомогою весь процес перевірки фіксуватиметься відповідно до розроблених порядку та методичних рекомендацій.

«Записи зберігатимуться впродовж шести місяців на сервері Держпродспоживслужби. У випадку надзвичайних ситуацій, або загрози життю чи здоров’ю, записи можуть бути оприлюднені на офіційних сайтах Служби чи у ЗМІ», - наголосив Олег Рубан.

Він поінформував, що на закупівлю відеотехніки державні кошти не виділялися: «Відеопристорої закуповуються за донорські кошти. Для Головного управленні Держпродспоживслужби у м.Києві буде закуплено 10 таких пристроїв. Наразі цього достатньо, щоб здійснювати державний контроль у рамках столиці», - наголосив Олег Рубан.

У свою чергу депутат Київради Олександр Бродський вважає перспективним впровадження такого пілотного проекту в Києві. «Муніципалітет цю програму максимально підтримуватиме. Зокрема, буде напрацьований проект рішення щодо поширення даного проекту не лише на інспекторів Держпродспоживслужби, але й на роботу всіх контролюючих органів влади, які працюють в Києві», - заявив він.

Громадськість теж вітає ініціативу проведення відео фіксації перевірок. Так, заступник Голови правління ВГО «Союз споживачів України» Олег Цільвік висловив переконання, це знизить рівень корупції та зробить роботу контролюючих органів публічною та відкритою. «Недавно до Держпродспоживслужби надійшов лист від представників бізнесу про неправомірні дії інспектора. У результаті виявилося, що інформація, викладена в цьому листі, була викривлена. Однак, якщо б у той час на інспекторові був пристрій відеофіксації, то ситуація була б вирішена відразу. А так репутація нової Служби, яка декларує відкритість та прозорість у своїй роботі, була поставлена під сумнів», - додав він.

У той же час, як наголосили учасники прес-конференції, робота із захисту прав споживачів повинна бути комплексною. Далеко не всі громадяни обізнані, у чому конкретно полягають їхні права, і не всі вміють ними користуватися. За словами радника  заступника голови КМДА Юлії Грамотної, з метою підвищення рівня поінформованості мешканців міста про свої права та можливості за ініціативою Київміськдержадміністрації створено «Школу обізнаного киянина». До програми навчання включені основні положення та вимоги законодавства у сфері захисту прав споживачів. «Зокрема, відпрацьований план заходів за участю представників Держпродспоживслужби. Ми плануємо зробити відкриті безкоштовні лекції та вебінари з прикладною інформацією щодо того, як споживачам дізнатися про свої права, куди поскаржитися, як діяти в тій чи іншій ситуації тощо».

Також спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві регулярно у межах своєї компетенції надають консультаційну підтримку суб’єктам господарювання з питань здійснення державного нагляду (контролю), а також беруть участь у проведенні навчально-роз’яснювальних заходів на базі районних в м. Києві державних адміністрацій щодо забезпечення додержання вимог законодавства у сферах, що належать до повноважень Держпродспоживслужби.

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням «Деякі питання запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади» від 5 жовтня 2016 р. № 803-р затвердив відповідні заходи, серед яких передбачено впровадження процедури відеофіксації під час здійснення працівниками Держпродспоживслужби заходів державного контролю (нагляду). 


Пілотний проект з проведення процедури відеофіксації під час проведення заходів державного контролю та нагляду, які відносяться до сфери повноважень Держпродспоживслужби, реалізовуватиметься в Києві та Київській області.

Результати роботи інспекторів у рамках пілотного проекту будуть проаналізовані, узагальнені. За результатами цієї роботи даний проект до кінця року планується поширити для всіх територіальних органів Держпродспоживслужби.
Автор: admin від 14.03.2017