Оголошення

Новини

У серпні споживачам повернуто понад 96 тис. грн за товари неналежної якості


Такі результати  проведених заходів державного нагляду (контролю) фахівцями Відділу контролю у сфері торгівлі Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві у серпні.
 
Заявникам, які звернулись по захист прав споживача до ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві за товари неналежної якості повернено кошти у розмірі 96157,49 грн.
 
За вжитими заходами оперативного реагування через виявлені порушення вимог законодавства про захист прав споживачів притягнуто до відповідальності 15 суб’єктів господарювання на суму – 128006,55 грн.
 
У серпні підприємцями сплачено грошових коштів, які надійшли до державного бюджету України на загальну суму 157299,67 грн. (в тому числі по постановах, накладених Головним управлінням у липні).
 
Найбільша кількість скарг за цей період стосувалась неналежної якості побутової техніки, мобільних телефонів, іншої електронної апаратури, взуття, як при придбанні ofline так і через мережу Інтернет.
 
Причини звернення споживачів у Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві у серпні:
- неналежна якість непродовольчих товарів та вимога повернення коштів за них;
- повернення коштів за товари, які не задовольнили за розміром, фасоном, кольором, як такі, що не були у використанні, не можуть бути використані за призначенням і вимога повернення коштів за них;
- невидача розрахункового документу, що підтверджує вчинення правочину або відсутність терміналу, що дає можливість для розрахунку платіжною карткою;
- невідповідність цінників на товар фактично встановленим цінам;
- відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар;
- відсутність документів, що засвідчують якість та безпеку продукції;
- реалізація продукції без документів, що підтверджують її якість та безпеку.
 
У разі порушення ваших прав, як споживача, при придбанні товарів непродовольчої групи звертайтесь з офіційною скаргою до Головного управління. Це можна зробити  письмово за адресою: м. Київ, вул. Некрасовська, 10/8 або електронною поштою: info@kiev.dpss.gov.ua. До звернення слід додати такі матеріали: звернення до суб’єкта господарювання, відповідь на нього, розрахунковий документ, що підтверджує факт придбання.

Автор: Редактор від 24.09.2020