Оголошення

Новини

П’ять із п’яти перевірених закладів ресторанного господарства Києва ігнорують вимоги закону щодо заборони куріння


Позапланові перевірки закладів ресторанного господарства у серпні  виявили не дотримання вимог щодо заборони куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві ініціювали позапланові заходи держаного нагляду (контролю) закладів ресторанного законодавства на предмет дотримання вимог статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» за результатами розгляду звернень споживачів.

Закон, з поміж іншого визначає, що куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється у приміщеннях закладів ресторанного господарства, проте непоодинокі випадки, коли працівники та адміністрація закладів цих вимог не дотримуються.

За виявлені порушення Головним управлінням до чотирьох суб’єктів господарювання застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 4 тисячі гривень та надано обов’язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог Закону.

Щоб мати можливість реагувати на порушення прав споживачів, що стосуються не виконання вимог щодо заборони куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів, нам потрібна обґрунтована підстава. Це належним чином оформлене звернення від споживача.

У разі порушення закладом ваших споживацьких прав, зокрема, не дотримання обмежень щодо заборони куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів, необхідно подати до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві звернення. Зазначити найменування суб’єкта господарювання, його фактичне місце здійснення діяльності, детальний опис порушення прав. Вимоги до оформлення за посиланням.


Автор: Редактор від 17.08.2020