Оголошення

Новини

Якість харчових продуктів відповідає вимогам нормативних документів


Про це свідчать результати, чергового добровільного тестування морозива та заморожених продуктів (морозиво, вареники, пельмені) провідних вітчизняних виробників-членів Асоціації українських виробників "Морозиво і заморожені продукти", проведеного в листопаді-грудні 2016 року в рамках програми контролю якості харчових продуктів, розпочатої Асоціацією в І півріччі 2016 року.

Якість харчових продуктів — це сукупність властивостей, що зумовлюють їх здатність задовольняти споживчі потреби людини. Метою підприємств, які добровільно проводять перевірку своєї продукції, було надати споживачеві всі необхідні відомості, що допомагають зробити правильний вибір і платити тільки за якісний продукт.

Дослідження проводилися в ДП "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів" за фізико-хімічними та органолептичними показниками морозива та заморожених продуктів, зразки яких були відібрані в торгових мережах і які користувалися попитом у наших споживачів. За результатами проведених досліджень було встановлено, що вся продукція, яка досліджувалась у листопаді - грудні 2016 року, відповідає вимогам нормативних документів (стандартів, технічних умов) на її виробництво.

Слід зазначити, що нормативні документи, якими користуються вітчизняні виробники при виробництві морозива та заморожених продуктів, які розроблені спеціалістами Асоціації, на сьогодні відповідають потребам ринку, сприяють розвитку вільної торгівлі, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної продукції та унеможливлюють їх використання з метою введення в оману споживачів.

Використання нормативних документів разом з добровільними дослідженнями, з боку виробників харчових продуктів в Україні, дозволяють операторам ринку підняти якість продукції на вищий рівень, що, в свою чергу, збільшить обсяги її споживання як українцями, так і зарубіжними покупцями.

Добровільні дослідження розпочаті за згодою виробників у 2016 році, продовжуватимуться не лише у 2017 році, а триватимуть довгі роки та проводитимуться двічі на рік.

Автор: admin від 30.01.2017