Оголошення

Новини

Уже в квітні співробітники Держпродспоживслужби отримають зарплату


Планується, що 20 квітня розпочнуть роботу територіальні управління Держпродспоживслужби замість регіональних представництв Держветфітослужби, Держспоживінспекції, Держцінінспекції, що ліквідуються та реорганізуються. Зараз завершується робота із відкриття мережі рахунків регіональних органів служби в Держказначействі, і вже в квітні співробітники отримають зарплату в Держпродспоживслужбі. Про це повідомив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа в інтерв’ю Аналітичній службі новин.

За його словами, питання фінансування є одне з найбільш гострих для Держпродспожислужби. Під час формування держбюджету на 2016 рік не встигли передбачити фіксування новоствореної Служби: «Останні два тижні перед Новим роком бюджет перекроювався. Паралельно напрацьовувалися зміни до Податкового кодексу. У цьому форматі було складно комунікувати про виділення фінансування Держпродспоживслужби окремим рядком. Крім того, ми не хотіли поспішати, щоб правильно прорахувати фінансові потреби Служби. Фінансування становить понад мільярд гривень. Але це не тільки зарплата, а й фінансування бюджетних установ, які беруть участь в системі контролю, причому частково через спецфонд. Зараз відкриваємо мережу рахунків регіональних органів служби в Держказначействі, і вже в квітні співробітники отримають зарплату в Держпродспоживслужби», - наголосив Голова.

Володимир Лапа нагадав, що гранична чисельність штату Служби становить 10 тисяч 150 працівників. Це на 35% менше, ніж працювало раніше в органах, які ліквідуються і реорганізуються. Однак, уже сьогодні в органах, які ліквідуються і реорганізуються із 13,5 тисячі залишилося 10 тисяч працівників: «Люди не витримали тривалого підвішеного стану (реформа почалася у вересні 2014 року), невизначеності і звільнилися, так і не дочекавшись створення нової Служби. На жаль, у нас немає можливості формувати новий штат, як це робила Нацполіція, навчаючи, атестуючи і набираючи з нуля персонал. Ми повинні запропонувати роботу з переведенням тим, хто залишився. Але ми постараємося за рахунок перестановок по вертикалі підтягнути за допомогою соціальних ліфтів молодих і кваліфікованих співробітників. Дати їм шанс для розвитку і зростання, чого не було раніше. Плануємо провести конкурси на керівні посади в обласних і рай управліннях», - наголосив він.

Голова також додав, що зараз керівники територіальних органів отримали доручення підготувати інформацію про наявність та стан приміщень, у яких вони будуть розміщуватися. Загалом, за попередніми даними, ситуація в регіонах різна: у 30% областей є приміщення, у деяких об'єднати службу в одному приміщенні буде складно - доведеться на перехідному етапі використовувати по два-три приміщення, а в ряді областей доведеться вирішувати питання з їх пошуком, бо до цього приміщення орендувалися. «У будь-якому випадку майновий аудит - один з наших пріоритетів. Плануємо провести його в найближчі три місяці», - зазначив Володимир Лапа.Автор: admin від 19.04.2016   |  Оцінка