Оголошення

Новини

Захист прав споживачів: безпека та якість одягу для купання


Купальні костюми належної якості не підлягають обміну та поверненню протягом 14 днів (відповідно до «Порядку про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 року № 172). У разі придбання купальника не за розміром, кольором, фасоном фігури споживач не зможе обміняти обраний товар або повернути за нього сплачені кошти.
 
«Разом з тим, законодавство України дозволяє повертати неякісні купальники, як і будь-який інший товар, в разі їх неналежної якості у процесі експлуатації», – наголошує Ірина Мазепа, начальник відділу контролю у сфері торгівлі Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві
 
У разі, якщо ви придбали не якісний товар, а продавець відмовляється повернути кошти, закликаємо повідомляти Головне управління за адресою: м. Київ, вул. Некрасовська, 10/8 або направити звернення на е-mail: info@kiev.dpss.gov.ua з підтвердженням свого звернення фактичними матеріалами.
 
Якщо інформацію на даній категорії товарів зазначено іноземною мовою, відсутня інструкція з експлуатації, склад продукції та документи, які підтверджують її якість та безпеку від придбання такої продукції краще відмовитися.
 
На етикетці товару для споживачів має бути зазначена необхідна, доступна, достовірна та своєчасна інформація про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація має бути надана продавцем споживачеві документально до придбання ним товару.
 
Перш з все слід звертати увагу на належне маркування товару. Згідно «Порядку провадження торговельної діяльності та правил торгівельного обслуговування на ринку споживчих товарів» від 15.06.2006 № 833  забороняється продаж товарів, що не мають відповідного маркування та належного товарного вигляду.
 
Безпосередньо на маркуванні товару, а у разі, коли це є неможливим,- на його пакуванні виробником повинно бути вказано інформацію щодо назви, артикулу, торгівельної марки, найменування та адреси виробника, дати виготовлення, представника виробника на Україні, гарантійного терміну, правил та умов ефективного і безпечного використання (тобто все те, що дає змогу ідентифікувати  товар та його виробника).
 
Після придбання Вам має бути видано розрахунковий документ (касовий або товарний чек), із зазначенням найменування суб’єкта господарювання, вартості товару та дати продажу. Якщо продавець відмовляється видати Вам такий документ, краще взагалі утриматися від покупки у такому магазині, тому що без нього потім повернути товар у разі у магазин в разі його неналежної якості буде досить складно.
 
Разом з тим, інформуємо, що у разі відсутності розрахункового документу (його втраті) споживача не позбавлено права відповідно до п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 5 від 12.04.96 р “Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів” та статей 43, 44 Цивільного Кодексу звернутися до суду для встановлення факту купівлі-продажу. Тому втрата розрахункових документів (касового або товарного чеку), неодержання їх при придбанні товару чи неможливість їх відновлення не позбавляє споживача права доводити факт купівлі-продажу з допомогою свідків у судовому порядку.
 
Кілька порад від Ірини Мазепи.  Як обрати товар належної якості і на що звертати увагу.
 
Особливу увагу при виборі приділіть матеріалу з якого виготовлено купальник. Перш за все, матеріал повинен швидко сохнути, щоб уникнути переохолодження після виходу з води. Також слід звернути увагу на повітропроникність тканини і її гіпоалергенні властивості. Який би купальник Ви не обрали не забувайте про якість виробу.  
 
Якщо потрібен купальник для купання у басейні, він має бути пристосований до впливу хлорованої води. Якісні спортивні моделі повинні бути виготовлені з міцного і щільного матеріалу без додаткових прикрас.
 
Купальні костюми вітчизняного виробника мають відповідати вимогам ДСТУ 31406:2014 «Вироби трикотажні купальні. Загальні технічні умови» за показниками – ступінь тривкості пофарбування до фізико – хімічних впливів: до дії поту, прання та морської води. Оцінку стійкості фарбування здійснюють по зміні початкового пофарбування/забарвлення білого бавовняного матеріалу (підкладки) виробу.
 
Також має бути інструкція з використання та прання купальника. Купальник передбачений виключно для купання та засмаги на пляжі. Максимальна температура води для прання купальника – 40 градусів. Виріб не можна сушити на батареях, а також категорично заборонено прасувати.
Автор: Редактор від 24.06.2020