Оголошення

Новини

Зафіксовано випадок сказу кота


За інформацією Об’єднання ветеринарної медицини в м. Києві, 17 червня  до відділу по боротьбі зі сказом тварин був доставлений труп кішки.
 
«З’ясовано, що кішка знайдена на дорозі, по вул. Свято-Покровська, с. Нові Петрівці, Вишгородського району, Київської області. Тварина була виснажена, нижня щелепа не закривалась та спостерігалось важке дихання. Не байдужий громадянин підібрав тварину та відвіз до ветеринарної клініки у Подільському районі Києва. Випустив кішку біля ветклініки, а наступного дня знайшов її на тому ж місці вже мертвою», – повідомляє Роман Матвійчук, заступник начальника Управління безпечності харчових продуктів-начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби м. Києва.
 
Необхідні лабораторні дослідження виявили характерне для сказу тварин свічення. 
 
Нагадаємо, що сказ – гостре вірусне захворювання. Вірус сказу може передаватись людині чи тварині не лише через укус, а також і при ослиненні. Встановлено, що у тварин слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто, можна заразитись від тварини, яка не виглядає хворою, а є носієм вірусу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить. Достатньо зараженій слині потрапити на кон'юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру навіть при незначній подряпині, і цього вже досить, щоб вірус потрапив у кров.
 
Вірус сказу вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Специфічної терапії захворювання на сказ у світі не існує. Випадків одужання людей від сказу не зареєстровано. На сьогодні у всьому світі програма раціонального проведення щеплень проти сказу залишається пріоритетною.
 
Враховуючи те, що Київ із усіх боків межує з лісопарковими зонами, які мають численні резервуари збудника сказу (лисиці, єнотовидні собаки), необхідно уважно ставитись до здоров’я власних тварин а також тих, що проживають поряд. Профілактичні рекомендації прості – не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно.
 
У разу покусу чи ослинення слід негайно звертатися по медичну допомогу. Адреси усіх травмпунктів столиці на Медичному порталі КМДА.
 
 
Заклади на території Київської області, діяльність яких спрямована на боротьбу зі сказом тварин, знайдете за посиланням.

Автор: Редактор від 22.06.2020