Оголошення

Новини

Столичні пляжі готові до відкриття


Міські пляжі Києва, які пройшли необхідні перевірки, готові до відкриття. Цього року паспорти готовності отримали 12 пляжів та 20 зон відпочинку без купання. На сайті комунального підприємства «Плесо» усі вони позначені на карті.

«Наші спеціалісти дослідили у лабораторіях проби води і контролюватимуть її протягом сезону купання. Крім того, перевірили якість питної води в фонтанчиках на пляжах», – повідомляє Олег Рубан, очільник  ГУ Держпродспоживслужби в м.Києві.

За його словами, вірогідність заразитись на COVID-19 на відкритому повітрі, якщо дотримуватись фізичної дистанції понад 1,5м, мінімальна. «Цьому є наукове обґрунтування. Тому можна сміливо відпочивати на відстані від інших людей у парках, зонах відпочинку, купатися і засмагати, отримувати природній вітамін D. Головне не забувати про правила безпеки, тримати дистанцію, а руки чистими», – додає Олег Рубан.

Серед недоліків, які відзначають фахівці ГУ Держпродспоживслужби в м.Києві  не достатньо налагоджене інформування про дотримання фізичної дистанції та респіраторної гігієни, застосування антисептичних та індивідуальних захисних засобів.

На пляжах «Тельбін» і «Вербний» зафіксовано перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП). Так само пляж «Вербний» не відповідає нормативам  за водневим показником.

Не відповідають вимогам Державних санітарних норм та правил досліджені проби води з питних фонтанчиків, що функціонують на пляжах  «Чорторий» (фонтанчик №4), де зафіксовано наявність загальних колі форм, а також  на пляжах «Венеція», «Дитячий» та «Молодіжний» - через загальну лужність.
 
Головне управління регулярно проводитиме моніторинг санітарного стану пляжів Києва протягом усього сезону.

Автор: Редактор від 19.06.2020