Оголошення

Новини

Сім пунктів проведення ЗНО виявилися не готовими для прийому учасників


Фахівці ГУ Держпродспоживслужби у м. Києві спільно Департаментом освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) провели моніторинг пунктів для проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання ЗНО.
 
За результатами у 7 пунктах були виявлені порушення вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання та єдиного фахового вступного випробування в період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, відсутній медичний працівник, співробітники недостатньо забезпечені засобами індивідуального захисту (маски медичні, рукавички), антисептичними та дезінфікуючими засобами, безконтактними термометрами.  Ще 95 пунктів відповідають вимогам.
 
«Завдання моніторингових візитів перевірити готовність до проведення ЗНО та переконатися, що учасникам оцінювання нічого не загрожує. Наша задача створити умови, щоб ЗНО було безпечне і для тих, хто складатиме тести, і для тих, хто бере участь у їхній організації. Це теж своєрідний тест для киян, адже до процесу залучена велика кількість людей, вони зосереджені у закритих приміщеннях. Спільні зусилля і дотримання усіх вимог допоможуть захистити учасників тестування від ризику поширення COVID-19», – зазначає Олег Рубан, керівник Головного управління Держпродспоживслужби м. Києві.
 
10 робочих груп для проведення моніторингу дотримання протиепідемічних заходів у пунктах тестування, розміщених на території Києва працюватимуть напередодні початку кожної сесії зовнішнього оцінювання та вступних випробувань.
 
До складу груп входять спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві та Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
 
За період з 28 по 30 травня 2020 року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві взяли участь у робочих групах Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації щодо перевірки стану готовності закладів дошкільної освіти Києва до відновлення освітнього процесу в умовах послаблення протиепідемічних заходів.
 
Моніторинг провели у 566 закладах. 500 із них забезпечені медичними працівниками, засобами індивідуального захисту (захисними масками, рукавичками), санітарним та спеціальним одягом, дезінфікуючими, миючими, антисептичними засобами, безконтактними термометрами, у закладах розроблені графіки проведення вологого прибирання та поточної дезінфекції приміщень.
 
Із загальної кількості 66 дошкільних закладів виявились не готові до відновлення освітнього процесу в умовах послаблення протиепідемічних заходів.  У 6 зареєстровані контактні та/або захворілі на коронавірусну хворобу COVID-19 серед працівників, у 60 інших закладах не були завершені планові ремонтні роботи, відсутній медичний працівник, тощо.
Автор: Редактор від 18.06.2020