Оголошення

Новини

50 тварин безкоштовно щепили від сказу у Голосіївському районі 11 червня


Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві та Об’єднання ветеринарної медицини м. Києва організували виїзні пункти для безкоштовної вакцинації тварин на території Голосіївського району.
 
11 червня у двох пунктах було проведено безкоштовне щеплення від сказу 50 тварин. Ще 220 тварин отримали вакцинацію напередодні, 4 червня.
 
«Сказ – це гостре інфекційне захворювання, яке може вражати усіх теплокровних тварин і людину. Він вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Щоб не допустити захворювання – слід щепити тварин. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно», – нагадує Роман Матвійчук, заступник начальника Управління безпечності харчових продуктів-начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби м. Києва.
 
Зверніть увагу, якщо навіть вашу щеплену від сказу тварину вкусила хвора, вона не буде джерелом зараження.
 
Людина заражається під час укусу або ослизнення хворою твариною. І мова не лише про собак, щеплення від сказу необхідне і іншим домашнім тваринам.
 
В Україні найчастіше реєструється сказ котів. Перші ознаки: наростаючий неспокій, збудження, хриплий голос, переляканий погляд, агресивна поведінка, тварина нападає, уникає господарів. Під час нападу її важко відірвати від рани через спазм жувальних м’язів. Рани глибокі, краї їхні злипаються і важко піддаються обробці.
 
Хвора на сказ собака стає пригніченою, лежить, втрачає апетит, байдужа до води – гідрофобії немає. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко в буду), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети. Може тікати з дому, нападає на людей.
 
У природі сказ поширюють лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі собаки. Хворі дикі тварини перестають боятися людей, шукають контакту, навіть удень можуть забігати до населених пунктів, нападати на людей або тварин.
 
Алгоритм дій у разі укусу для профілактики сказу. Адреси медичних закладів Автор: Редактор від 12.06.2020