Оголошення

Новини

Зафіксовано два випадки сказу у тварин на території Києва


«За останній місяць виявлено сказ у собаки і кота. Тварини нападали на людей і інших тварин. Всього 6 людей потребують нагляду і профілактичного лікування  через зареєстровані випадки», – повідомляє Роман Матвійчук, заступник начальника Управління безпечності харчових продуктів-начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби м. Києва.
 
До відділу по боротьбі зі сказом тварин 30 квітня представниками КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» були доставлені дві собаки для карантинування за підозрою на сказ. При опитувані з’ясовано, що тварини утримувалась для охорони території одного з товариств на Столичному шосе.
 
У однієї із собак було відмічено вияв неспровокованої агресії, в результаті чого вона нанесла травми чотирьом охоронцям та другій собаці. Того ж дня тварині, якій було нанесено покус, проведено вимушену вакцинацію проти сказу.
 
Під час карантинування у собаки, яка нанесла покуси, відмічались нервові явища, неадекватна поведінка та прояви агресії, 02.05.2020 тварина пала. За результатами проведених лабораторних досліджень було встановлено діагноз – сказ.
 
Інший випадок стосувався нападу безпритульного кота на двох мешканок с. Чапаївки Голосіївського району Києва. Кіт напав на жінку з донькою поблизу власного подвір’я і покусав їх. Під час захисту тварина загинула, труп кота був доставлений до відділу по боротьбі зі сказом тварин  Об’єднання ветеринарної медицини в м. Києві 19 травня.  Результати аналізу виявили характерне для сказу тварин свічення.
 
Нагадаємо, що сказ – гостре вірусне захворювання. Вірус сказу може передаватись людині чи тварині не лише через укус, а також і при ослиненні. Встановлено, що у тварин слина може бути заразною до появи клінічних ознак. Тобто, можна заразитись від тварини, яка не виглядає хворою, а є носієм вірусу. При цьому тварина не агресивна, а лагідно облизує того, кого любить. Достатньо зараженій слині потрапити на кон'юнктиву ока, у ніс, на губи, на ушкоджену шкіру навіть при незначній подряпині, і цього вже досить, щоб вірус потрапив у кров.
 
Вірус сказу вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Специфічної терапії захворювання на сказ у світі не існує. Випадків одужання людей від сказу не зареєстровано. На сьогодні у всьому світі програма раціонального проведення щеплень проти сказу залишається пріоритетною.
 
Враховуючи те, що Київ із усіх боків межує з лісопарковими зонами, які  мають численні резервуари збудника сказу (лисиці, єнотовидні собаки), необхідно уважно ставитись до здоров’я власних тварин а також тих, що проживають поряд. Профілактичні рекомендації прості – не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно.
У разу покусу чи ослинення слід негайно звертатися по медичну допомогу. Адреси усіх травмпунктів столиці на Медичному порталі КМДА.
 
 
Заклади на території Київської області, діяльність яких спрямована на боротьбу зі сказом тварин, знайдете за посиланням.
 


Автор: Редактор від 22.05.2020