Оголошення

Новини

Про стан атмосферного повітря Києва за період 5-11 травня 2020 рокуПротягом тижня, через циклонічний характер погоди, рівень забруднення повітря міста поступово знижувався. Загалом, порівняно з попереднім тижнем, у повітрі міста знизився середньодобовий вміст усіх забруднювальних домішок, більш помітно – діоксиду азоту, діоксиду сірки та формальдегіду.  Це може бути пов’язано з тривалими вихідними і зменшенням кількості транспорту на дорогах Києва. Це, разом із дощовою погодою, сприяло зниженню забруднення повітря.
 
За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії  імені Бориса Срезневського з 5 по 11 травня 2020 року у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій:
- завислих речовин (пил) – у 1,2 рази на Бессарабській площі;
- діоксиду сірки – у 1,4-1,5 разів на  Бессарабській площі, проспекті Перемоги, вулиці Олександра Довженка; у 1,0-1,2 рази – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.;
- оксиду вуглецю – у 1,1 раза на проспекті Перемоги;
- діоксиду азоту – у 5,2-5,9 рази  на вулиці Інженера Бородіна, проспекті Перемоги, Бессарабській площі;  у 4,2-5,0 рази – на Деміївській площі та Оболонському проспекті; у 2,2-3,7 рази – на інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, де перевищень не спостерігалось;
- формальдегіду – у 2,5 раза – на проспекті Перемоги; у 1,9-2,3 рази – на площах Бессарабській та Деміївській, вулицях Олександра Довженка, Попудренка, Оболонському проспекті, бульварі Вацлава Гавела; на проспекті Науки середньодобовий вміст досягав 1,0 ГДКс.д.
 
Всього на 11-ти стаціонарних постах обсерваторії, що працюють під час карантину, з 5  по  11 травня 2020 року було відібрано та проаналізовано 957 проб повітря.
 
Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні метеорологічні умови не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у атмосфері.


Автор: Редактор від 11.05.2020