Оголошення

Новини

Реєстрація потужностей у період карантину відбувається без змін


Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві продовжує приймати та обробляти інформацію операторів ринку відповідно до наказу № 39 від 10.02.2016 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам».

Згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» ст. 25 оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь – якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. Наголошуємо операторам ринку, що за  роботу потужностей без державної реєстрації, передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладання штрафу:
– на юридичних осіб – у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат;
– на фізичних осіб- підприємців – у розмірі від восьми до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.
 
Держпродспоживслужба Києва працює в штатному режимі. На період карантинних обмежень Ви можете подати:
Заяву (з додатком) про державну реєстрацію потужності засвідчену підписом оператора ринку або уповноваженої особи на Ваш вибір, заява може бути подана в паперовому (оригінал заяви та додаткова інформація з мокрим підписом) або електронному вигляді, не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності. Наголошуємо, що кожен пункт заяви про реєстрацію та додаткової інформації повинен бути заповнений.
Якщо ж Ви все ж таки виявили бажання власноруч подати документи, пам’ятайте, що головним захистом від зараження коронавірусною інфекцією є дотримання особистих правил гігієни, мінімізація контактів і дотримання дистанції.

Закликаємо надавати перевагу подання заяв про державну реєстрацію потужностей операторів ринку в електронному вигляді до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві на електронну пошту info@kiev.dpss.gov.ua,  або скористатись послугами поштового зв’язку (адреса Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві: 03151, м. Київ, вул. Волинська,12).

Реєстрація потужностей проводиться безкоштовно. Копія наказу про державну реєстрацію потужності операторів ринку з витягом із реєстру та особистим реєстраційним номером або

Рішення про відмову про державну реєстрацію надсилається оператору ринку на електронну адресу протягом трьох днів з дня його прийняття.
 
Кожен оператор ринку харчових продуктів, потужності якого зареєстровані, має можливість переглянути інформацію про потужності в Державному реєстрі потужностей операторів ринку, до якого є вільний доступ на офіційному сайті Держпродспоживслужби (www.consumer.gov.ua→ діяльність → реєстри → Державний реєстр потужностей операторів ринку) або на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (www.kiev.dpss.gov.ua → реєстри → Державний реєстр потужностей операторів ринку).

Основні помилки під час надання інформації у заявах:
- Не чітке чи нерозбірливе заповнення заяви у випадку написання її від руки;
- Невірне тлумачення словосполучення «опис потужності». Під описом потужності розуміється,  який саме об’єкт реєструє оператор ринку, будь-то складське приміщення, магазин, логістична компанія чи транспортний засіб, МАФ, кіоск, ресторан, тощо;
- Неуважно вчитуються в текст заяв. Наприклад, у останньому пункті додатковї інформації до заяви, де вимагається вказати яке саме: мікро-, мале, середнє чи велике підприємство реєструється, помилково вказують назву ФОП або ТОВ. Оператор ринку може дізнатися інформацію про класифікацію суб’єктів господарювання у Господарському кодексі України;
- У переліку харчових продуктів обіг та/або виробництво яких планується здійснювати, не потрібно вказувати повний асортимент та їх інгредієнти. Достатньо вказати загальною назвою за видом харчового продукту, наприклад фрукти, овочі, крупи, консерви, напої або перші, дуги страви, десерти, салати, закуски відповідно до меню.

Варто взяти до уваги: під адресою потужності оператора ринку зазначається інформація про адресу, де безпосередньо знаходиться приміщення, яке реєструється.
Управлінням безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини з початку 2020 року розглянуто 1638 заяв від операторів ринку. З них зареєстровано 1400 потужностей, прийнято рішення про відмову у державній реєстрації – 228.

З 17 березня 2020 року, з моменту оголошення обмежувальних заходів, до Головного управління Держпродспоживслужби із заявами звернулось 624 оператори ринку. Успішно зареєстровано 551 потужність, 73 оператори отримали відмови через некоректне надання інформації у поданих заявах.


Автор: Редактор від 23.04.2020