Оголошення

Новини

Про стан атмосферного повітря Києва за період 7–13 квітня 2020 року


Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві постійно проводить аналіз якості атмосферного повітря на території м. Києва за даними стаціонарних постів спостережень Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.
 
З 7 по 13 квітня у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій:
- завислих речовин – у 1,3 рази на пл. Бессарабській, вул. Каунаська, 10А, пpосп. Пеpемоги, 98/2;
- діоксиду сірки – у 1,1-2,9 рази – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.;  
- оксиду вуглецю – на всіх постах без перевищень;
- діоксиду азоту – у 2,2-10,2 рази - на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.;  
- формальдегіду – 1,6-2,3 на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.
 
Порівняно з попереднім тижнем стан атмосферного повітря значно погіршився.
 
Зазначені речовини властиві викидам, що утворюються при спалюванні вугілля, мазуту, дизпалива, газу у теплоенергетичних та опалювальних установках (сміттєспалювальні заводи, теплоелектростанції та котельні, опалювальне обладнання в житлових будинках) та у двигунах внутрішнього згорання автомобілів (80% всіх викидів в атмосферне повітря міста).
 
Одним із додаткових факторів погіршення якості атмосферного повітря – є численні пожежі в екосистемах Києва та Київської області за останній тиждень.
 
Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні у м. Києві метеорологічні умови не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у атмосфері.

Автор: Редактор від 13.04.2020